Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Balinalarının Cüzdanları Nisan Ayında Büyüdü

Büyük yatırımcılar Bitcoin'deki volatil seyre rağmen, varlıklarını satmıyor. İşte zincir verileri...
Bitcoin Balinalarının Cüzdanları Nisan Ayında Büyüdü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin bu yılın başında bu yana sürekli değerini artırmaya devam etti. Yılın başında 30.000 dolar seviyesinde olan Bitcoin, bugün itibariyle 54.300 dolar seviyesine kadar yükseldi. Kripto para geçtiğimiz haftalarda 64.800 dolar ile tüm zamanların en yükseğini test etti ve sonrasında büyük bir düzeltme gördü.

Bu süre içerisinde balinalar BTC birikimlerini hızlandırmaya devam ediyor. Blockchain izleme ve analiz firması olan Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre , büyük Bitcoin adreslerine 5 Nisan’dan bu yana yaklaşık 90.000 BTC eklendi.

Cüzdanlardaki BTC miktarı
Kaynak: Santiment

Şirket balina adreslerini 10.000’den fazla Bitcoin taşıyan cüzdanlar olarak tanımıyor. Özellikle 14 Nisan’da Bitcoin’in ATHJ yapması sonrası, balinaların büyük miktarlarda birikim yaptığı belirtiliyor. Veriler yakın zamanda biriken Bitcoin’in toplam değerinin 4,92 milyar dolar civarında olduğunu gösteriyor.

Son fiyat oynaklığı, BTC balinalarından bilinmeyen kripto işlemlerini hızlandırdı. Whale Alert’e göre, bilinmeyen bir kripto kullanıcısı 29 Nisan’da yaklaşık 392 milyon dolar değerinde 7.175 Bitcoin taşıdı. 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerindeki BTC balina faaliyeti önemli ölçüde artış gösterdi.

Bitcoin artan fiyat ile beraber bu yıl 1 trilyon dolar piyasa değerini geçti. Diğer yandan balina adresleri dünyanın en büyük dijital para birimini büyük miktarlarda önde gelen dijital borsalardan kripto cüzdanlarına taşıyor. Bu da borsalardaki Bitcoin miktarının azalmasına neden oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%