Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Azalan Ağ Etkinliği Fiyat Yükselişine İşaret Edebilir

Santiment tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin’de yukarı yönlü bir dönüşüm gelebilir. Detaylar geliyor…
Bitcoin’in Azalan Ağ Etkinliği Fiyat Yükselişine İşaret Edebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Santiment’e göre, 2022’nin başından bu yana token dolaşımı ve adres etkinliği düşüşte olduğundan, Bitcoin Ocak ayında yükseliş kaydetmemiş olabilir. Zincir üstü analitik firması, bu göstergelerdeki bir artışın bir fiyat sinyali de verebileceğine dikkat çekiyor ve bunun BTC için geri dönüş olabileceğini bildiriyor.

IntoTheBlock analitiğine göre, Bitcoin’in net ağ büyümesi negatif bölgede kalıyor. Belirtilen net ağ büyümesi, hem kullanıcı katılımı hem de büyümenin bir görünümünü sağlıyor.

Bitcoin, henüz Kasım 2021’in başlarında aktif adreslerde görülen artışla eşleşemedi ve 1 Ocak’ta bu temel metrikte 30 günün en düşük seviyesine ulaştı. Günlük Aktif Adresler (DAA) göstergesi, yeni adreslerin, toplam aktif adreslerin ve toplam aktif adreslerin sayısını takip ediyor.

BTC adres etkinliği
Kaynak: Santiment

Bu adresler daha fazla blok zinciri kullanımına işaret ettiğinden, zaman içinde ağ etkinliğini izlemenin yararlı bir yolu olarak görülüyor. Bu nedenle, DAA’lar genellikle fiyat hareketinin önde gelen bir göstergesi olabilir. Ağ kullanımına yönelik talep, blok zincirin yerel belirtecine olan talebi artırabilir.

Kripto para birimi yeni yıla 47.000 dolar seviyesinin üzerinde giriş yapmıştı. Küresel piyasalardaki yüksek enflasyon ve FED cephesinden gelecek olası faiz artırımı adımları, kripto üzerindeki gerilimi artırdı ve fiyatta aşağı yönlü hareket gerçekleşti.

Bitcoin yazım itibariyle 41.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Kripto para birimi geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu