Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’e Artan Kurumsal Talebin Fiyat ve Arz Üzerindeki Etkilerini Değerlendirildi

Diginex CEO'su Richard Byworth, kurumsal benimsemenin Bitcoin'in fiyatı ve arzı üzerindeki etkisine ilişkin beklentilerine değindi.
Bitcoin’e Artan Kurumsal Talebin Fiyat ve Arz Üzerindeki Etkilerini Değerlendirildi

Diginex CEO’su Richard Byworth,Bloomberg Markets and Finance ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in şu anki 56.000 dolar seviyesindeki fiyatından %212’nin üzerinde bir artış beklediğini söyledi. Byworth bu yılın sonunda BTC’nin 175.000 dolara kadar çıkacağına inanıyor.

CEO, BTC’nin 2021’in 4. çeyreğinde, dolaşımdaki bir emtia miktarını yılda çıkarılan miktara bölen stok-akış oranına (S2F) dayalı olarak fiyat hedefine ulaşabileceğini söyledi.

Stok akışının çeşitli yönlerine dikkat çeken uzman isim, 18.6 milyon Bitcoin’in 21 milyon arzdan çıkarıldığını ve hisse senetlerinde ilginç yansımaların olduğunu belirtti. Byworth, bu nedenle Ekim ayının sonunda yeni bir zirvenin görüleceği beklentisine sahip.

Bitcoin’de Arz Krizi Yaşanıyor

Bitcoin'de Arz Krizi Yaşanıyor

CEO ayrıca şirketlerin kripto varlığında liderliği elde etmek için birbirleri ile yarıştığını ve Bitcoin’in bu noktada arz krizi yaşadığına dikkat çekiyor.

Bitcoin’deki arz krizine dair değerlendirmede bulunan Byworth, “Kurumsal olarak benimsenmeyi çok aşırı bir dereceye kadar görmeye başlıyorsunuz. Dört şirket öne çıkıyor. MicroStrategy, Tesla, Square ve son zamanlarda Meitu. Bu dört şirket, sadece birkaç ay içinde yıllık Bitcoin arzının %40’ını satın aldılar. Yani Bitcoin’de gerçekten arz tarafında bir kriz yaşıyoruz. Bu sadece rallinin erken aşaması. Buradan işler daha da kızışacak.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin yazım itibariyle 55.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 61.000 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini elde etmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum