Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ve Altcoinler Haftasonu Düşüşünden Sonra Yönünü Yukarı Çevirdi

BTC ve diğer altcoinler haftasonu düşüş yaşadıktan sonra kayıplarını geri almaya başladı.
Bitcoin ve Altcoinler Haftasonu Düşüşünden Sonra Yönünü Yukarı Çevirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar son dönemde haftasonları düşüş yaşıyor ve yatırımcıların panik yapmasına neden oluyor. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in 58 bin dolar ile ATH yapmasının ardından düzeltme dönemi başladı. Kripto para birimi hafta boyunca 44 bin ila 55 bin dolar bandında işlem gördü. Haftasonu ise 43 bin dolara kadar geriledi. Bu gerileme ile beraber Ethereum, Ripple ve diğer altcoinlerde değer kaybı yaşandı.

Haftanın ilk gününün başlaması ile beraber BTC, kayıplarını geri almaya başlamış görünüyor. Kripto para yazım anında 46 bin dolar seviyelerine ulaşmış durumda. ETH ise 1.300 dolar seviyelerine kadar geriledi ve an itibariyle 1.435 dolara yükselmiş durumda. Ethereum geçtiğimiz haftalarda 2 bin doları geçerek ATH seviyesine ulaşmıştı.

Bitcoin Zararlarını Telafi Ediyor

Bitcoin Zararlarını Telafi Ediyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

50 bin doların altındaki kapanıştan sonra, Bitcoin fiyatı düşüşünü 48 bin dolar desteğinin altına çekti. Boğalar 45 bin dolar desteğini koruyamadı ve kriptpo para 43 bin dolara kadar düşüş yaşadı. BTC şu anda zararlarını telafi ediyor ve 46 bin doların dolarının üzerinde işlem görüyor.

İlk direnç 47 dolar ve 48 bin dolar seviyelerine yakın. Haftalık ana direnç şu anda 50 bin dolar civarında oluşuyor. Aşağı yönde 45 bin dolar bölgesinin iyi bir destek olduğu belirtiliyor. Bu seviyenin altında günlük kapanış, fiyatı 42 bin ve 40 bin dolar destek seviyelerine yönlendirebilir.

Ethereum, Bitcoin’i Takip Ediyor

Ethereum, Bitcoin’i Takip Ediyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ethereum’un fiyat değişimleri olarak BTC ile benzer bir çizgide gittiğini söylemek mümkün. Haftasonu 1.500 dolar desteğinin altına düşen ETH, 1.400 dolar seviyesinin altında işlem gördü. Şu an ise bu seviyenin üzerine çıkan ETH’nin, ayıların etkisiyle 1.500 ve 1.550 dolar seviyelerine yükselebileceği tahmin ediliyor.

Fiyat 1.500 doların üzerine çıkmazsa, kayıp yaşama riski artabilir. İlk büyük destek 1.320 ve 1.300 dolar civarındadır ve bunun altında fiyat 1.200 dolar seviyesi test edebilir.

Altcoinler Düşüş Etkisinden Kurtulamadı

BNB 200 dolar direncinde tutundu
Kaynak: piyasa.paratic.com

Binance Coin, 195 dolar ve 200 dolar destek seviyelerinin üzerinde güçlü kaldı. BNB dün 190 dolar seviyelerine düşmüş olmasına rağmen, 220 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kripto paranın 232 dolar ve 235 doların üzerinde yukarı yönlü kırılma yapabileceği belirtiliyor. Bir sonraki kilit haftalık direnç 250 dolar seviyesine yakın. Aşağı yönde ise 200 dolar seviyesi büyük bir kırılma bölgesi olarak görünüyor.

LTC 165 dolar seviyesinde
Kaynak: piyasa.paratic.com

Litecoin düşüşünü 165 dolar desteğinin altına uzattı ve 150 dolar seviyesine yakın işlem gördü. LTC şu anda toparlanıyor ve 165 doların üzerinde işlem görüyor. 172 dolar direncinin üzerinde net bir kırılma olması halinde 180 dolar ve 185 dolar seviyeleri görülebilir.

XRP ağır düşüş yaşadı
Kaynak: piyasa.paratic.com

XRP fiyatı 0,500 dolar destek bölgesini kırdıktan sonra ağır bir düşüş yaşadı. Fiyat yükseliş öncesi 0,420 doların altına kadar düşütü. Ripple an itibariyle 0.41 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir sonraki ana direnç 0,450 dolar. Yeni bir düşüş ihtimaline karşın, boğalar 0,400 desteğini savunabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%