Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Büyük Yatırımcıların Bitcoin Alımları ile Kripto Saklama Hizmetlerine Talep Artıyor

Kripto paralarda hareketliliğin artmasıyla bitcoin alımları ve kripto saklama hizmetlerine olan ilgi de arttı. İşte haberin detayları;
Büyük Yatırımcıların Bitcoin Alımları ile Kripto Saklama Hizmetlerine Talep Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto piyasasındaki yerel oyuncular ve geleneksel bankalar, bunu kendi başlarına yapamayan veya yapmak istemeyen yatırımcılar için kripto para birimi saklama hizmetlerine yoğunlaşıyor.

Bitcoin son dönemde kurumsal yatırımcıların artan ilgisi ile beraber ralli başlattı ve değerini katlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde BTC 61 bin dolar seviyesine kadar ulaştı ve bu seviyeden geri çekilerek kazançlarını konsolide ediyor. Dev şirketlerin dijital varlıklara yönelik ilgisi, saklama hizmetletini daha önemli bir hale getirdi.

Güvenlik Endişeleri Artıyor

Güvenlik Endişeleri Artıyor

Kripto para yatırımcısının dijital varlıklarını elinde tutmayı tercih ettiği ve diğer aracıların müdahalesi olmadan depolama cihazlarının saldırıya uğraması olayları geçmişte pek çok kez yaşandı. Yeni teknolojiler sayesinde bu gibi durumlara artık rastlanmıyor.

Saklama işlemi kripto para sahiplerinin dijital anahtarlarının ve varlıklarının tam kontrolünü ellerinde tuttukları kişisel gözaltından müşteri varlıklarının bir hizmet sağlayıcı tarafından tutulduğu üçüncü taraf gözaltına kadar çeşitli şekillerde olabilir. Kripto para borsası Gemini’de Asya Pasifik iş geliştirme başkanı Eugene Ng, dijital varlıkların saklanmasının çoğu yatırımcının sahip olduğu bir numaralı endişe olduğunu belirtiyor.

NG, saklama teknolojilerine olan ilginin kurumsal tarafta artacağını düşünüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yönetmeliğine göre 150.000 doların üzerindeki müşteri varlıklarını yöneten kurumsal yatırımcıların, varlıklarını nitelikli bir saklayıcı ile saklamaları gerekiyor.

Saklama Hizmetlerine Yatırımlar Artıyor

Saklama Hizmetlerine Yatırımlar Artıyor

Kripto piyasasında olmayan pek çok şirketin de saklama hizmetlerine yönelik çözümler geliştirdiği görülüyor. PayPal geçtiğimiz haftalarda müşterilerine kripto para saklama hizmeti sunacağını duyurmuştu. Jersey merkezli bir dijital varlık saklama hizmetleri sağlayıcısı olan Komainu, küresel varlığını genişletmek ve büyüme planlarını hızlandırmak için 25 milyon dolara varan bir A serisini kapattığını açıklamıştı.

Raporlar geleneksel bankaların artık artan kurumsal kripto para talebini karşılamanın yollarını araştırdığını gösteriyor. Endüstri uzmanları, genellikle güvenilir hane halkı isimleri olan geleneksel finans kurumları kripto saklama işine girdikçe, bunun değiştiğini söylüyor.

Saklama hizmetigeleneksel bankalar için yeni bir şey değil. Goldman Sachs gibi bankalar, kripto para birimlerinin muhafazası ve temel saklama hizmetlerinden dijital varlıklar için aracılık hizmetlerine kadar değişen müşteri ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu