Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Alım Satım Oranları Düşüş Eğiliminin Azaldığını Gösteriyor

Alım satım oranlarının düşüşe geçtiği belirtiliyor.
Bitcoin’deki Alım Satım Oranları Düşüş Eğiliminin Azaldığını Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin haftalardır düşüş trendinde ve analistler bundan sonrasının ne olacağına dair değerlendirmeler yapıyor. Veriler Bitcoin’deki alım satım açık faiz oranının son 6 ayın en düşük seviyesine geirlediğini gösteriyor. Bu durum daha önce kuvvetli boğa piyasasında yaşanmıştı.

Analistler buradan yola çıkarak düşüş eğiliminin azalmış olabileceğine dikkat çekiyor. Opsiyon analiz platformu Skew tarafından izlenen verilere göre, açık pozisyonların sayısını veya satım opsiyonlarındaki açık pozisyonun alım opsiyonlarında göreceli açık pozisyonunu ölçen oran, en son Ocak başında görülen seviye olan 0.60’a düştü.

BTC alım satım oranları
Kaynak Skew

Deribit yetkilisi Luuk Strijers, düşen oranın olumlu bir sinyal olarak yorumlanabilecek arama seçeneklerine yönelik artan talebi göstererek genel düşüş eğiliminde potansiyel bir düşüş olduğunu gösterdiğini söyledi.

Alım opsiyonları, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma hakkı veriyor. Bu durum sonrası piyasada dolaylı olarak yükselişe geçer.

Trade the Chain araştırma analisti Nick Mancini, orandaki genel düşüşü yükseliş göstergesi olarak algıladıklarını söyledi. Oran Aralık ayı sonunda altı ayın en düşük seviyesi olan 0,45’e geriledi ve akışların çağrı tarafında yoğunlaşması nedeniyle Ocak ayında esas olarak 0,50 ila 0,70 aralığında kaldı.

Bitcoin bu zaman diliminde 20.000 dolar direncini aştı ve yükselişini 60.00 dolar seviyesinin üzerine taşıdı. Analistler yine de açık pozisyon açık faiz oranından sonuçlar çıkarmanın riskli olabileceğini belirtiyor.

Alım satım açık faiz oranındaki son düşüşün, alım talebindeki artış veya uzun vadeli satış pozisyonlarının çözülmesi nedeniye olabileceği ifade ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%