Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Aktif Adres Oranında %18’e Yakın Düşüş Yaşandı

Fiyat düşüşü ile beraber zincir etkinliği azalıyor.
Bitcoin’in Aktif Adres Oranında %18’e Yakın Düşüş Yaşandı

Bitcoin fiyatında son haftalarda yaşanan fiyat düşüşleri, zincir içi etkinliğinde azalasına neden oluyor. Glassnode tarafından yayınlanan son rapora göre aktif Bitcoin adresleri geçen hafta 0,94 milyona ulaştı ve bu son zirvelerden yaklaşık %18 oranında düşüş yaşadı.

Raporda Bitcoin ağında gerçekleşen toplam transfer hacminin son 2 haftada %65 oranında düştüğüne yer veriliyor. Hacimde günlük 43 milyar dolardan günde yaklaşık 15 milyar dolara kadar bir düşüş yaşandı.

BTC aktif adres oranı
Kaynak: Glassnode

BTC’nin piyasa değeri bu süre içerisinde 1.1 trilyon dolardan 620 milyar dolara kadar düştü. Yine de 2021’in başından bu yana piyasa değerinde %40’ı aşan bir artış meydana geldi. BTC ağı tarafından belirlenen toplam USD cinsinden transfer hacmi, son iki haftada %65 gibi büyük bir oranda geri çekildi.

Değişime göre ayarlanmış transfer hacmi 43 milyar dolardan 15 milyar dolara düştü. CoinShares tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda, Bitcoin yatırım ürünlerinde Haziran 2021’in ilk haftasında rekor çıkışlar görüldü.

Büyük Bitcoin adresleri ise varlıklarını borsalardan dijital cüzdanlara taşımaya devam ediyor. Son olarak Whale Alert, Coinbase’den dijital bir cüzdana 123 milyon dolardan fazla değere sahip 3.706 BTC’lik bir hareketi rapor etti.

Bitcoin günlük grafikte %3’lük bir yükseliş ile 34.300 dolar seviyesinden işlem görüyor: Kripto para birimi Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum