Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin %10’dan Fazla Yükselirken 900 Milyon Dolar Short Pozisyon Tasfiye Edildi

BTC yükselirken short tasfiyeleri arttı.
Bitcoin %10’dan Fazla Yükselirken 900 Milyon Dolar Short Pozisyon Tasfiye Edildi

Bitcoin haftanın ilk günü kuvvetli bir şekilde yükseldi ve 39.000 dolar seviyesini test etti. Yükseliş öncesi BTC, 34.000 dolar bölgesinde bulunuyordu ve kripto para birimi %10’dan fazla değer kazandı. Bu yükseliş short pozisyonlarda bulunan varlıkların tasfiyesine neden oldu.

Toplamda kripto para piyasasından 900 milyon dolar tasfiye olurken, bunun 883 milyon doları Bitcoin tarafında gerçekleşti. Veriler 883 milyon dolar kripto pozisyonunun 12 saat içerisinde tasfiye olduğunu gösteriyor. Bu tasfiyelerin 720 milyon doları ise sadece 4 saat içerisinde gerçekleşti.

BTC short pozisyon tasfiyeleri
Kaynak: Bybt

BTC, Haziran ayının ortasından bu yana ilk kez 39.000 dolar seviyesine yaklaştı. Kripto para birimi yazım itibariyle 38.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC’nin bu yükselişinde Elon Musk’ın katıldığı bir etkinlikte, sadece Tesla’nın değil kendisinin de kripto varlık tuttuğunu söylemesi önemli rol oynadı.

Diğer yandan Amazon’un ödemelerde kripto para kabul edeceği ve Bitcoin’e yatırım yapacağı söylentileri, BTC’nin ivmelenmesini sağladı. Amazon’dan henüz bu haberle ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil.

Son yükseliş ile BTC’nin güncel piyasa değeri 718 milyar dolar bandına yükseldi. Kripto para birimi Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tarihinin en yüksek seviyesini test etmişti. Devam eden süreçte düşüşe geçen BTC, %50’den fazla değer kaybı yaşadı ve 30.000 dolara kadar geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum