Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yükselişi ile Yeniden 60 Bin Doları Test Etmeye Hazırlanıyor

BTC 57 bin doların üzerinde tutundu ve yeni ATH seviyesine hazırlanıyor.
Bitcoin Yükselişi ile Yeniden 60 Bin Doları Test Etmeye Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerde yükselişini hızlandırdı ve 57.000 dolar direncinin üzerinde bir trend yakaladı. Kripto para 58.000 dolar direncini temizledi ve 58.500 dolar seviyelerine yakın işlem gördü. Yazım itibariyle 57.000 ve 56.500 dolar civarında desteğe tutunan kripto para kazançlarını düzeltiyor.

Benzer şekilde, çoğu büyük altcoin yükseliş ivmesi kazandı. Ethereum 1.800 direncini kırdı, ancak 1.850 dolar bariyerini aşamadı. Ripple cephesinde de yükseliş trendi hızlandı ve kripto para yeniden 0,60 dolar direncini test edebilir.

BTC’de 60 Bin Dolar Bekleniyor

BTC’de 60 Bin Dolar Bekleniyor
Kaynak: TradingView

Geçtiğimiz günlerde 51.500 dolara kadar sert bir düzeltme yaşayan BTC, yönünü yeniden yukarı çevirmiş durumda. 57.000 doların üzerindeki kapanışlar yukarı yönlü hareketin hızlanmasına neden oldu. 58.500 dolar direnç bölgesi için herhangi bir test yapılmadı.

Fiyat aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce 58.400 dolara yakın işlem gördü. BTC 58.000 doların üzerinde tutunamazsa, olumsuz yönde bir düzeltme yaşanabilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde 56.500 dolar seviyesi sağlam bir destek görevi görebilir.

Bir sonraki büyük destek, 56.000 dolar seviyesine yakın ve bağlantılı bir yükseliş trendi çizgisi. Daha fazla kayıp, yakın vadede 55.000 dolarlık destek bölgesine doğru bir düşüş gerektirebilir. BTC geçtiğimiz haftalarda 61.844 dolar ile tarihinin en yüksek seviyesini test etmişti.

BTC’nin son yükselişinde, VISA’nın ortaklarına USDC kullanım imkanı sağlayacağını duyurmasının önemli etkisi oldu. VISA ortakları fiat para biriminde yapılan işlemlerde Ethereum ağı üzerinde USDC takas işlemleri gerçekleştirebilecek. Son dönemde MicroStrategy, Tesla gibi dev şirketlerin Bitcoin alımları da kripto para piyasasının yukarı yöndeki hareketlerinin hızlanmasına neden oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu