Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’de 60 Bin Dolar Bir Sonraki Ayı Piyasasının Dibi Olabilir

Boğa ve ayı piyasalarının döngüsel doğası, gelecekte 60.000 doların taban olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.
Bitcoin’de 60 Bin Dolar Bir Sonraki Ayı Piyasasının Dibi Olabilir

Bitcoin son günlerdeki yükselişi ile Nisan ayından sonra ilk kez 60.000 dolar seviyesine yaklaştı. Kripto para birimi an itibariyle 58.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Uzun vadeli yapılan modellemelerde, bu seviyenin bir sonraki ayı piyasasının dip noktası olabileceği belirtildi.

Analist TechDev geçmiş verilerden yararlanarak yaptığı çalışmada, Bitcoin’in daha yüksek ve dip noktalarını gösterdi. BTC bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden yakalayıp altı haneye tırmanmaya eğilimliyken, yatırımcıların dikkati şimdiden Bitcoin’in bir sonraki zirveden sonra ne kadar düşeceğine çevriliyor.

BTC ayı ve boğa döngüleri
Kaynak: TechDev/Twitter

TechDev, Fibonacci dizilerini kullanarak, her Bitcoin ayı dibinin aynı aralıkta olduğunu gösterdi. Bu, hem 2014’teki 200 doların altındaki en düşükleri hem de Aralık 2018’deki kabaca 3.200 doları açıklıyor.

Bitcoin’in tarihsel döngüleri göz önüne alındığında, bir sonraki mantıksal geri çekilme, 47.000 ila 60.000 dolar aralığında olabilir. Analist Bitcoin’de yaşanacak %80;’lik bir düzeltmede gelinecek noktanın 60.00 dolar olmasının heyecan verici olduğunu söyledi.

TechDev ayrıca altının 1970’lerdeki yükselişinin, Ekim 2020’den bu yana Bitcoin’in performansına oldukça benzediğini düşünüyor. ABD’nin düzenleyicisi SEC’in Bitcoin ETF’lerini yakın zamanda onaylayacağı iddiaları sonrası, Bitcoin’de yükseliş hareketi hızlandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum