Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de 60 Bin Dolar Bir Sonraki Ayı Piyasasının Dibi Olabilir

Boğa ve ayı piyasalarının döngüsel doğası, gelecekte 60.000 doların taban olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.
Bitcoin’de 60 Bin Dolar Bir Sonraki Ayı Piyasasının Dibi Olabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerdeki yükselişi ile Nisan ayından sonra ilk kez 60.000 dolar seviyesine yaklaştı. Kripto para birimi an itibariyle 58.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Uzun vadeli yapılan modellemelerde, bu seviyenin bir sonraki ayı piyasasının dip noktası olabileceği belirtildi.

Analist TechDev geçmiş verilerden yararlanarak yaptığı çalışmada, Bitcoin’in daha yüksek ve dip noktalarını gösterdi. BTC bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden yakalayıp altı haneye tırmanmaya eğilimliyken, yatırımcıların dikkati şimdiden Bitcoin’in bir sonraki zirveden sonra ne kadar düşeceğine çevriliyor.

BTC ayı ve boğa döngüleri
Kaynak: TechDev/Twitter

TechDev, Fibonacci dizilerini kullanarak, her Bitcoin ayı dibinin aynı aralıkta olduğunu gösterdi. Bu, hem 2014’teki 200 doların altındaki en düşükleri hem de Aralık 2018’deki kabaca 3.200 doları açıklıyor.

Bitcoin’in tarihsel döngüleri göz önüne alındığında, bir sonraki mantıksal geri çekilme, 47.000 ila 60.000 dolar aralığında olabilir. Analist Bitcoin’de yaşanacak %80;’lik bir düzeltmede gelinecek noktanın 60.00 dolar olmasının heyecan verici olduğunu söyledi.

TechDev ayrıca altının 1970’lerdeki yükselişinin, Ekim 2020’den bu yana Bitcoin’in performansına oldukça benzediğini düşünüyor. ABD’nin düzenleyicisi SEC’in Bitcoin ETF’lerini yakın zamanda onaylayacağı iddiaları sonrası, Bitcoin’de yükseliş hareketi hızlandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%