Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yeniden 57 Bin Dolar Seviyesini Test Etmeye Hazırlanıyor

BTC yaşadığı düşüş sonrası kayıplarını geri almaya hazırlanıyor.
Bitcoin Yeniden 57 Bin Dolar Seviyesini Test Etmeye Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, Asya-Pasifik seans açılışında 53.000 dolara düştükten sonra, ABD işlem saatlerinin gelmesi ile beraber yükselişe geçti. Seviye aynı zamanda kripto para birimi 200-4H hareketli ortalama ile aynı zamana denk geldi.

Bitcoin’in olumsuz girişimlerini sınırlamadaki destek olarak tarihsel önemi, tüccarların bunu birikim seviyeleri olarak görmelerine izin verdi. Sonuç olarak BTC, Avrupa seansı sırasında yüzde 2,5’ten fazla değer kazandı.

BTC’de Yükseliş Beklentisi Arttı

BTC'de Yükseliş Beklentisi Arttı
Kaynak: TradingView

New York açılış zili yaklaşırken Bitcoin, psikolojik bir fiyat tabanı olan 55.000 doların üzerine çıktı. Bu, kripto para biriminin ABD oturumu sırasında söz konusu seviyenin üzerinde kalacağına dair beklentileri artırdı. Yapılan teknik analizler de bu durumu destekler nitelikte.

Bitcoin’in 200-4H MA’daki toparlanması da azalan bir trend çizgisi tarafından sağlanan bir destek izdihamı ile aynı zamana denk geldi. Bu arada, düşen bir başka trend çizgisi, kripto para biriminin kazançlarını genişletmesini engelledi. Bu trend çizgileri ile birlikte, bir yükseliş dönüş modeli olan düşen takoz formasyonu ortaya çıktı.

Modelin düşük trend çizgisini destek olarak test ettikten sonra, çift, direnç olarak üst trend çizgisine ulaşmak ve test etmek için toparlanıyor. Bundan sonra, alt Kama trend çizgisini destek olarak yeniden test etmek için tekrar geri çekilme yaşanabilir. Bu nedenle tüccarlar psikolojik olarak, kripto para biriminin 57.000 dolar seviyesinin üzerindeki üst trend çizgisini geri kazanmasını bekliyorlar.

Coinbase Pro cüzdanlarından BTC çıkışı arttı
Kaynak: CryptoQuant

Daha kısa vadeli yükseliş trendi, zincir üstü göstergeler şeklinde gelir. Diğer yandan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase Pro, sıcak cüzdanlarından büyük Bitcoin çıkışları yaşandığına dair uyarıda bulundu. Bazı analistler ise trader’lara sürpriz düşüşlere karşı tetikte olmalarını tavsiye ediyor. Makroekonomik olarak, dolar endeksinde yakın zamanda meydana gelen bir artış da Bitcoin için düşüş riski taşıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%