Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Artan Varyant Endişesi ile Yeniden 56 Bin Dolara Geriledi

Covid-19 Omicron varyantı tüm dünyayı sarsmaya devam ederken BTC yatay aralıkta konsolide olaya devam ediyor. İşte detaylar;
Bitcoin Artan Varyant Endişesi ile Yeniden 56 Bin Dolara Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde ABD Başkanı Joe Biden’ın yeni varyant açıklamalarının ardından yükselişine hız vermişti. Kripto para birimi diğer yandan DSÖ’nün, Omicron varyantının küresel risk düzeyinin yüksek olduğunu kaydetti.

Bu açıklama sonrası BTC yönünü yeniden aşağı çevirmiş görünüyor. Kripto para birimi yazım itibariyle 56.150 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin yeniden 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düşmüş oldu.

BTC için yukarı yönde ilk direnç 57.000 dolar bölgesinde oluşuyor. Buranın üzerinde bir kırılma fiyat yeniden 58.000 dolar üzerini hedefleyebilir. Daha fazla kazanç, 59.000 ve 60.000 dolar seviyelerine yükseliş gerçekleştirebilir.

BTC 56 bin dolara gerildi
Kaynak: TradingView

Bitcoin 57.000 dolar direnç bölgesini aşamazsa, yeni bir düşüş başlayabilir. Aşağı yönde acil destek 56.000 dolar seviyesine yakın. İlk büyük destek şu anda 55.000 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

Düşüşün sürmesi halinde BTC, 53.500 dolara kadar geriledi. Ana trend desteği ise 51.500 dolar bölgesinden geçiyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoijn’in mevcut piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde tutunmayı sürdürüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz haftalarda 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu