Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 55 Bin Dolara Düşerken Açgözlülük Yerini Korkuya Bıraktı

BTC’deki düşüş korku ikliminin yayılmasına neden oldu.
Bitcoin 55 Bin Dolara Düşerken Açgözlülük Yerini Korkuya Bıraktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık %20 düştü ve piyasa duyarlılığını olumsuz etkiledi Veriler yatırımcıların artık korktuğunu gösteriyor. Fiyat hareketi bu hafta düşüşe geçerken, piyasalardan gelen hala yükseliş sinyalleriyle zıtlık oluşturan spot fiyat, hissiyatı yakaladı.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi tarafından ölçülen genel duygu, spot ile daha yakından ilgili olacak şekilde değişti. Yazım sırasında, Endeks sadece 34/100 olarak ölçüldü. İndeks bir günde 20 puan aşağı indi. Bu veri korku ikliminin yayıldığını gösteriyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi
Kaynak: Alternatif.me

Bu nedenle yatırımcılar, Bitcoin’in son zamanlardaki tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeye başlamasından hemen önce, Eylül ayının sonundan bu yana en korkulu zamanlarında.

Fiyatlar düşmeye devam ederken bile balinalar birikim yapıyor. Zincirde eski ve yeni yatırımcılar arasında net bir fark görülüyor.

 Bitcoin uzun ve kısa vadeli tutucu arzı
Kaynak: Glassnode

Glassnode tarafından belirtildiği gibi, uzun vadeli sahipleri (LTH) son zamanlarda minimum satış gerçekleştirdi ve şu anda kâr amacı gütmeyen arzın sadece %3’ünü elinde tutuyor.

Bitcoin yazım itibariyle 57.850 dolar seviyesine yükseldi ve kayıplarını geri alıyor. Kripto para birimi geçtiğimiz saatlerde düşüşünü 55.500 dolara kadar uzatmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%