Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 48 Bin Dolara Çıkarken Ethereum Kayıplarını Geri Alıyor

Bitcoin düşüş hareketlerine ara vererek yeniden yükseliş kaydederken, 48.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. İşte piyasadan son gelişmeler;
Bitcoin 48 Bin Dolara Çıkarken Ethereum Kayıplarını Geri Alıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günlerden itibaren başlattığı düşüş trendinin içerisinde hareket ediyor. Kripto para birimi 45.000 dolar seviyelerine kadar gerilese de buradan bir miktar toparlandı. Parite yazım anında 48.250 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Kripto para piyasasının bugün akşam saatlerinde FED toplantısından çıkacak sonuçlara göre şekillenmesi bekleniyor. ABD’de son dönemde gelen yüksek enflasyon oranları, piyasalarda faiz artırımı ve varlık alımlarının azaltılması beklentilerinin artmasına neden oluyor.

BTC 48 bin doların üzerinde
Kaynak: TradingView

Bitcoin’de yükselişin sürmesi için ilk direnç 49.500 dolar seviyesinde oluşuyor. Daha fazla kazanç sonrası fiyat 50.000 dolar direncini test edebilir. Bitcoin 48.500 dolarlık direnç bölgesini geçemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir.

Aşağı yönde acil bir destek 47.500 dolar seviyesine yakın. İlk büyük destek şu anda 47.000 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor ve 46.000 dolarda ana destek bölgesi bulunuyor. Bu desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma, yakın vadede kayıpları hızlandırabilir.

Ethereum tarafında da düşüş 3.600 dolar seviyesine kadar sürse de, parite toparlanma eğilimleri gösteriyor. Kripto para birimi an itibariyle 3.800 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

ETH 3.800 dolar üzerinde
Kaynak: TradingView

ETH 3.880 dolarlık bölgenin yakınında dirençle karşı karşıya. Bir sonraki büyük direnç 3.920 dolar seviyesine yakın. Buranın üzerinde üzerinde bir hareket, istikrarlı bir yukarı yönlü harekete neden olabilir.

Boğaların bir sonraki durağı 4.000 dolar olacaktır ve yükselişin sürmesi halinde Ethereum tarafında yeni bir ralli başlaması söz konusu. Bu durumda durumda 4.250 dolar seviyesi test edilebilir.

Ethereum 3.900 dolar seviyesinin altında kaldığı sürece, yeni bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 3.800 dolar seviyesine yakın. 3.700 dolarlık desteğin altında net bir kırılma olursa, fiyat kayıpları artırabilir.

Bir sonraki büyük destek 3.660 dolar ve bunun altında ayıların 3.500 dolarlık bir test hedeflemesi muhtemel. Daha fazla kayıp, fiyatı 3.300 dolar seviyesine doğru yönlendirebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu