Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’de Yükseliş için 48 Bin Dolar Direncinin Kırılması Gerekiyor

BTC 46.000 dolar üzerinde tutunmayı sürdürüyor.
Bitcoin’de Yükseliş için 48 Bin Dolar Direncinin Kırılması Gerekiyor

Bitcoin geçtiğimiz günlerdeki sert düşüş dalgasının ardından, yatay seyrini sürdürüyor. Kripto para birimi 50.000 dolara kadar yükselmiş ve buradan çok kısa bir süre içerisinde 42.000 dolar bandına iğne atmıştı.

Bu seviye alım desteği olarak çalıştı ve kripto para birimi 46.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Analistler konsolidasyon sürecinin yararlı olduğunu belirterek, BTC’nin yeni bir artış için 48.000 dolar direncini geçmesi gerektiğinin altını çiziyor.

BTC 46 bin dolarda yatay seyrediyor
Kaynak: TradingView

Burası aynı zamanda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın geçtiği yer olmakta ve BTC için direnç görevi görüyor. Kripto para birimi bu direnç seviyesini geçemezse, düşüşün sürme ihtimali bulunuyor. Aşağı yöndeki ilk destek 46.000 dolar seviyesi olmakta.

Buranın altındaki kapanışlar paritenin 44.500 ve 42.800 dolar desteklerine kadar gerilemesine neden olabilir. BTC ile benzer şekilde Ethereum da yatay seyrini sürdürüyor. Kripto para birimi 3.450 dolar seviyesinde konsolide oluyor.

ETH 3.400 dolarda konsolide oluyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

Boğalar 3.500 dolar yakınında dirençle karşı karşıya. Bir sonraki büyük direnç 3.550 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Buranın temizlenmesi halinde fiyat 3.680 dolar seviyesine doğru daha güçlü bir hareket başlatabilir.

Düşüş yönünde ise 3.400 ve 3.300 dolar seviyeleri destek olarak duruyor. Kripto para piyasası Salı günü yaşanan düşüşün ardından 2.1 trilyon dolar seviyesine geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum