Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 40 Bin Dolara Ulaşırken Ethereum Olumlu İşaretler Gösteriyor

BTC düşüş sonrası yönünü yukarı çevirmiş görünüyor.
Bitcoin 40 Bin Dolara Ulaşırken Ethereum Olumlu İşaretler Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin Nisan ayının ortalarına kadar süren boğa piyasası sonrası büyük bir düzeltme sürecine girdi. 64.800 dolara yükselerek tarihinin en yükseğini test eden kripto para, %50’den fazla değer kaybederek 30.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu noktadan sonra yükselişe geçen BTC, 40.000 dolara kadar ulaştı.

Analistler 38.000 dolar direnç bölgesinin kırılması sonrası yükselişin devam edeceğini öngörüyor. Fiyat şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Olumsuz yönde, ilk destek 38.000 dolar seviyesine yakın. İlk kilit destek ise 36.500 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

BTC 40 bin dolara ulaştı
Kaynak: TradingView

Küresel piyasalardaki olumlu görüntü ve Elon Musk’ın Bitcoin madencileri ile yaptığı görüşmelerin ılımlı geçmesi, Bitcoin ile beraber kripto para piyasasının genelinde yükselişin hızlanmasına neden oldu.

Bitcoin’in yan sıra Ethereum da 3.750 dolar direncini temizlemiş görünüyor. Günlük grafikte %6’dan fazla yükselen ETH, yazım itibariyle 2.900 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paranın yükselişini sürdürmesi için 3.000 dolar direncini temizlemesi gerekiyor.

ETH 3 bin dolar hedefliyor
Kaynak: TradingView

Ethereum, 2.500 dolar seviyesinin üzerinde desteklenmeye devam etti ve iyileşme dalgasını genişletti. 2.600 dolar ve 2.650 dolar direnç seviyelerinin üzerinde bir kırılma oldu ve bu da sürekli bir artış için kapıları açtı.

ETH’de yükseliş devam edemezse, aşağı yönlü bir düzeltme olabilir. Bu yönde ilk destek 2.750 dolar yakınında oluşuyor. Daha fazla kayıp fiyatı 2.500 dolara doğru yönlendirebilir. CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasası yükseliş ile beraber 1.7 trilyon dolara ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu