Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 33 Bin Doların Altına Kadar Geriledi ve Kayıplarını Geri Topluyor

Bitcoin geçtiğimiz haftalardan bu yana başlattığı düşüş trendini sürdürüyor. Kripto para birimi 31.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.
Bitcoin 33 Bin Doların Altına Kadar Geriledi ve Kayıplarını Geri Topluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin düşünü 33.000 doların altında genişletti. 31.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin, bu noktada alım baskısı ile karşılaştı. BTC yazım itibariyle 33.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Fiyat 100 saatlik hareketli ortalamanın altında yer alıyor. Grafiğe bakıldığında 32.300 dolar seviyesinin üzerinde yükselen bir kanal olduğu görülüyor. Bitcoin 34.000 dolar seviyesinin yakında güçlü bir dirençle karşı karşıya.

BTC 33 bin dolar altına geriledi
Kaynak: TradingView

Bu direncin kırılması halinde parite 36.000 dolar seviyelerine doğru yükselebilir. Aşağı yönde ise 32.000 dolar seviyesi kuvvetli destek görevi görüyor. Buranın altındaki kapanışlarda fiyat 30.000 dolar bölgesine doğru gerileyebilir.

Analistler bu seviyenin korunamaması halinde keskin bir düşüş olabileceği konusunda uyarıyor. Bitcoin’deki düşüşün etkisiyle Ethereum’da da geri çekilme yaşandı. Kripto para birimi düşüşünü 2.300 dolar seviyelerinin altına kadar uzattı.

Ethereum 2.300 dolara geriledi
Kaynak: TradingView

Fiyat şu anda 2.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH fiyatı 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve 2.480 dolara yakın dirençte oluşan bir düşüş trendi yer alıyor.

Bununla birlikte, fiyat şu anda 2.500 dolar civarında güçlü bir dirençle karşı karşıya. ETH/USD saatlik grafiğinde 2.480 dolar civarında dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi yer bulunuyor.

Fiyat 2.500 dolar seviyesini aşamazsa, düşüş hızlanabilir. Aşağı yönde ilk destek 2.400 dolar bölgesi olarak görünüyor. Daha aşağı yöndeki kırılmalarda Ethereum 2.200 dolara kadar gerileyebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu