Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Son Kırılma Sonrası 30 Bin Dolar Desteği Yeniden Test Edebilir

BTC 35 bin dolardan 32 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.
Bitcoin Son Kırılma Sonrası 30 Bin Dolar Desteği Yeniden Test Edebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin sabah saatlerinde Çin Merkez Bankası başkan yardımcısının açıklamaları sonrası düşüşünü hızlandırdı. Geçtiğimiz gün 35.00 dolar direncine kadar yaklaşan kripto para birimi yeniden yönünü aşağı çevirdi ve 32.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Tabloda görülen simetrik üçgen ise aşağı kırılmış oldu. Analistler bu kırılma sonrası BTC’nin yeniden 30.000 dolar desteğini test edebileceğini belirtiyor. Factor LLC’nin CEO’su Peter Brandt farklı bir gösterge kullanarak 30.000 dolara doğru bir düşüş olabileceğini belirtti.

BTC dikörtgen trend
Kaynak: Peter Brandt

Fiyat şu anda 32.400 dolar seviyesinden işlem görüyor ve günlük tabloda kayıp %5’e yaklaşmış durumda. Çin cephesinden gelen açıklamaların yanı sıra FED’in ekonomiye verdiği desteği beklenenden daha erkene çekebileceğini belirtmesi de, küresel piyasaları olumsuz etkiledi.

BTC, FED hazine tutanakları tepkisi
Kaynak: TradingView

Seeking Alpha ile ilişkili bir finansal analist olan John Miller, Fed’in şahin fikirlerinin, Başkan Jerome Powell’ın güçlü uzun vadeli parasal uyum sağlama amacını dengelediğini belirtti. Miller, Bitcoin gibi güçlü değer saklama dinamiklerine sahip kripto para birimlerinin bu ortamda mükemmel olacağını söyledi.

BTC 30 - 40 bin dolar aralığı konsolide oluyor
Kaynak: TradingView

Digitex’in ürün sahibi Alexey Veledinskii ise 30.000 dolar bölgesindeki büyük desteğin orta ve uzun vadede kolayca 50.000 ve 70.000 dolar seviyelerine doğru çıkışın anahtarı olabileceğini ifade etti.

Bitcoin, Nisan ayında 65.000 dolara yaklaşarak tarihinin en yüksek zirvesini test etmişti. Buradan yönünü aşağı çeviren kripto para birimi, geçen zaman içerisinde %50’den fazla değer kaybetti ve 30.000 dolar desteğine gerilemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%