Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BioNTech CEO’su Şahin, COVID-19’un Geleceğine Dair Karamsar Açıklamalarda Bulundu

BioNTech’in başındaki isim Uğur Şahin, koronavirüsün 10 yıl daha hayatımızda olacağını söyledi.
BioNTech CEO’su Şahin, COVID-19’un Geleceğine Dair Karamsar Açıklamalarda Bulundu

2020 yılı boyunca tüm dünya koronavirüs pandemisinin etkisi altında yaşamaya başladı. İlk olarak Çin’de kendisini gösteren virüs ABD, İtalya, İspanya, İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede yaygın olarak etkisini gösteriyor. Son rakamlar salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısının 1.8 milyona yaklaştığını ve 82 milyondan fazla kişinin ise bu virüsten etkilendiğini ortaya koyuyor.

Salgın nedeniyle ülkeler kapanma kararları aldı ve insanların hayatında büyük değişimler yaşandı. Son günlerde havaların soğuması ile beraber kapanmalar yeniden artmış durumda. Diğer yandan salgına kesin çare olarak gösterilen aşı çalışmalarında da önemli gelişmeler yaşanıyor.

Etkili aşı duyurusunu yapan ilk şirket BioNTech/Pfizer oldu. Şirketin başındaki Türk bilim insanı Uğur Şahin, salgının geleceğine dair yeni açıklamalarda bulundu. Şahin aşıya rağmen koronavirüsün uzun yıllar hayatımzda olacağını söyledi. Ünlü isme göre koronavirüs 10 yıl daha etkisini göstermeye devam edecek.

‘Salgın 10 Yıl Daha Hayatımızda Olacak’

‘Salgın 10 Yıl Daha Hayatımızda Olacak’

Milyonlarca insan normal hayata dönmek için etkili bir aşının uygulanmasını ve salgının etkisini kaybetmesini bekliyor. Pek çok şirket aşı çalışmalarında önemli aşamalar kaydetti. Bununla beraber bazı ülkeler aşılama çalışmalarına başladı bile. BioNTech CEO’su Uğur Şahin, koronavirüs aşılarını duyurduktan sonra milyonlarca insanın takip ettiği bir bilim insanı oldu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahin, COVID-19’un en az 10 yıl daha hayatımızda olmaya devam edeceğini söyledi.

Şahin ayrıca bundan sonrasında normal hayat için yeni bir tanım yapılması gerektiğinin altını çizdi. Pfizer ile BioNTech’in geliştirdiği mRNA aşısı yüzde 95 oranında etkin bir koruma sağlıyor. Aşı İngiltere ve ABD başta olmak üzere 30’dan fazla ülkede kullanım onayı almış durumda. Diğer yandan son günlerde mutasyona uğramış COVID-19 vakaları kendisini göstermeye başladı. Bu virüsün önceki mutantına göre çok daha hızlı bulaştığı belirtiliyor.

BioNTech’in aşısı ve etkin olduğu belirtilen diğer aşıların mutasyona uğramış COVID-19’a karşı etkili olduğunun altı çiziliyor. Uğur Şahin hem kendi aşılarının hem de diğer aşıların mutasyondan etkilenmeyeceğini düşündüğünü ifade etmişti. Herhangi bir etki olması durumunda ise hemen harekete geçeceklerini söyleyen Şahin, kısa süre içerisinde aşılarını uyumlu hale getirebileceklerini ifade etmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum