Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Binance, Singapur’da Sunduğu Hizmetlere Kısıtlamalar Getiriyor

Borsa ülkedeki kısıtlamalarını artırıyor.
Binance, Singapur’da Sunduğu Hizmetlere Kısıtlamalar Getiriyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Singapur’daki düzenleyici etkisiyle, yeni kararlar aldı. Borsa Singapur’daki müşteriler için kripto alım satım hizmetlerinde bazı değişiklikler yaptığını duyurdu.

Buna göre Singapur merkezli kullanıcılar Binance web sitesindeki belirli hesap işlevlerinden coğrafi olarak korunacak. Ülkedeki Binance kullanıcıları artık web sitesindeki itibari para kanalları üzerinden itibari para yatırma, kripto spot alım satımı, likit takas ve kripto alımlarına erişemeyecek.

Alınan karar doğrultusunda, Singapur’daki Binance kullanıcılarının duyurudan etkilenen tüm ilgili faaliyetleri durdurmaları ve herhangi bir anlaşmazlıktan kaçınmak için fiat ve kripto varlıklarını geri çekmeleri istendi.

Singapur Para Otoritesinden platformun yerel ödeme yasalarını ihlal ettiğine dair uyarılarının ardından, Binance borsası Singapur doları cinsinden kripto ticaretini engellemişti. Benzer bir adım Ağustos ayında Güney Kore’de gerçekleştirilmişti.

Binance ayrıca Avustralya’daki kripto vadeli işlemlerini ve opsiyon ticaretini durduracağını ve ülkedeki kullanıcılara pozisyonlarını kapatmaları için 90 gün süre tanıyacağını belirtmişti. Borsanın üzerindeki düzenleyici baskının her geçen gün daha da arttığı görülüyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin düzenleyici taleplere uyma niyetini belirtirken, borsanın ABD kolu olan Binance.US’nin 2024 yılına kadar halka açılması planları hakkında açıklamalarda bulunmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum