Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Borsası Fransa’da Resmi Kayıt ve Ofis Açmak İstiyor

Borsa düzenleyici baskısının ortasında uyum sağlamak istiyor.
Binance Borsası Fransa’da Resmi Kayıt ve Ofis Açmak İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, 2022’de Fransa’da dijital varlık hizmet sağlayıcısı statüsü elde etmeyi umduğunu söyledi. Borsa kendi pazarında dünyanın en büyüğü konumunda ve işlemlerin %70’ini oluşturan küresel pazarda lider bir oyuncu.

Binance’in kar amacı gütmeyen Fransız Fintech ile Fransa’da bir araştırma merkezi ve hızlandırıcı inşa etmek için 116 milyon dolarlık girişiminin ardından, şirket şimdi ülkeye yerleşmek istiyor gibi görünüyor.

Zhao, Fransa’nın bölgesel ve hatta belki de küresel bir merkez ofis için doğal bir seçim olabileceğini ifade etti. Kripto para borsası son zamanlarda artan düzenleyici baskısı ile karşı karşıya kalıyor.

Birleşik Krallık ve Japonya’da, mali düzenleyiciler şirketi onay almadan faaliyet göstermemesi konusunda uyardı . Almanya’da Binance’in önerdiği hisse senedi belirteçleri ülkedeki düzenleyicilerin öfkesini çekmişti.

Binance CEO’su yapılan düzenlemelerı yaralı görüyor. Şirket, 2021’de mevzuata uyumdan ve düzenleyicilerle ilişkilerden sorumlu 150 kişi işe aldı. Zhao, düzenlenmek istediklerini ve belirterek, dünya nüfusunun %5’inin zaten kriptoyu benimsediğini ve kalan %95’i ikna etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%