Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance CEO’su Düzenleyicilerle İş Birliğinin Önemini Vurguladı

Changpeng Zhao düzenleyicilerle iş birliğini taahhüt ediyor.
Binance CEO’su Düzenleyicilerle İş Birliğinin Önemini Vurguladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası son dönemde düzenleyici kurumların baskısı tarafından daha fazla denetime tabi tutuluyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Çin, Japonya ve son olarak İngiltere’deki düzenleyiciler tarafından denetlenmesi ile gündeme gelmişti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para birimi endüstrisinin Binance’in piyasaya sürülmesinden bu yana son dört yılda büyük ölçüde geliştiğini ve kripto hakkında hala çok fazla düzenleyici belirsizlik olduğunu vurguladı.

Borsa Düzenleyicilerle Çalışmaya İstekli

Borsa Düzenleyicilerle Çalışmaya İstekli

Borsa olarak düzenleyicilerle iş birliği yapmayı taahhüt ettiklerini söyleyen CZ, finansal otoritelerle çalışma isteği de dahil olmak üzere temel ilkelerini paylaştı. İnsanların kriptoya katılmak için kendisini güvende hissetmesi gerektiğini söyleyen CZ, yapılacak net düzenlemelerin önemine dikkat çekti.

Sektördeki belirsizliklerin altını çizen Binance CEO’su, düzenleyicilerle ortaklık yapma kararlılığını ve şirketin, aktif işe alım ve kullanıcılarını korumak için daha fazla sistem ve süreç yerleştirme dahil olmak üzere platformunun artan popülaritesini yönetme yaklaşımını yineledi.

Zhao, Binance’in uluslararası uyum ekibini ve danışma kurulunu, 2020’den bu yana %500 büyüttüğünü ve kara para aklamayı önlemek için önemli iş birlikleri yaptığını kaydetti.

Borsa son günlerde Birleşik Krallık, Japonya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland ve Cayman Adaları’ndaki yetkililer de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerden büyük bir incelemeyle karşı karşıya kaldı.

Artan endişeler nedeniyle geçtiğimiz günlerde İngiltere merkezli banka Barclays, Binance’da kredi kartı ve banka kartı üzerinden işlem yapılmasını durdurma kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%