Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Avustralya’da Vadeli İşlemleri Yıl Sonuna Kadar Durduracak

Borsa, Avustralyalı düzenleyicilerin kararına uyuyor.
Binance, Avustralya’da Vadeli İşlemleri Yıl Sonuna Kadar Durduracak
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, farklı ülkelerde düzenleyici baskıları ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Son olarak Avustralya’da alınan bir karar gereği borsa, vadeli işlem seçeneklerini kapatmaya hazırlanıyor.

Binance, bu yılın sonuna kadar Avustralyalı kripto tüccarlarına türev tekliflerini sonlandırma kararı aldı. Mevcut kullanıcıların seçenekler, vadeli işlemler ve kaldıraçlı tokenlerdeki pozisyonlarını azaltmak ve kapatmak için 90 günleri bulunuyor.

Borsa açıklamasında, 23 Aralık’tan sonra kullanıcıların pozisyonlarını manuel olarak azaltamayacaklarını ve kalan tüm açık pozisyonların kapatılacağını belirtti.

Binance adına konuşan bir sözcü, “Ürün tekliflerimizi ve faaliyetlerimizi, kullanıcı talebine, gelişen düzenleyici gereksinimlere ve gelecekteki fırsatlara karşı, değişiklikleri ve iyileştirmeleri belirlemek için sürekli gözden geçiriyoruz” notunu düştü.

Borsa, Avustralya düzenleyicisini taleplerini karşılamak adına Sterlin, Avustralya doları ve marjin ticaretini ülkede durdurmuştu. Binance, ülkenin finansal gözlemcisi AUSTRAC’a dijital döviz sağlayıcısı olarak kayıtlı bir şirket olan InvestbyBit tarafından işletilen Binance Australia’dan ayrı bir kuruluştur.

Borsa diğer suçlamalar arasında içeriden bilgi ticareti yapmakla suçlandığı ABD de dahil olmak üzere, küresel olarak düzenleyiciler tarafından baskılara maruz kalıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%