Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates’e Göre COVID-19’un Bitişi Tahmin Edilenden Uzun Sürecek

Milyarder insan Bill Gates, COVID-19’un biteceği tarih için 2021 yılının sonlarını işaret etti.
Bill Gates’e Göre COVID-19’un Bitişi Tahmin Edilenden Uzun Sürecek

2020 yılının ilk günlerinden itibaren dünya Corona virüsü ile karşı karşıya kaldı. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen virüs kısa süre içerisinde pek çok ülkeye yayıldı. Salgın nedeniyle dünyanın dört bir yanında insanlar hayatını kaybetmeye devam ediyor. Son veriler ışığında dünya genelinde Corona virüsü tanısı alan insan sayısı 19.4 milyonu geçmiş durumda.

Virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı ise 720 bini geçti. Salgın dünya genelinde hayatın baştan aşağı değişmesine neden oldu. Milyonlarca insan evlerine kapandı ve karantina uygulamaları hayata geçti. Ayrıca şirketler ise uzaktan çalışma modeline geçiş yaptı. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates ise COVID-19’a yönelik yaptığı açıklamalar ve yatırımlar ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

Microsoft’un kurucu ortağı hayırsever insan geçtiğimiz günlerde COVID-19 ile ilgili iyimser ve kötümser açıklamalarda bulunmuştu. Gates son olarak virüsün sona ereceği tarih ile ilgili tahminlerini paylaştı. Milyarder insana göre virüsün sona ermesi 2021 yılının sonlarını bulabilir.

Gates’ten COVID-19 Tahmini

Gates’ten COVID-19 Tahmini

Bill Gates ve eşi Melinda Gates tarafından kurulan Gates Vakfı, COVID-19 ile mücadele kapsamında aşı çalışmalarına da destek vermesiyle biliniyor. Ünlü isim aşı ve ilaç tedavileri konusunda iyimser tutumunu koruyor. Bu virüsün elbet bir gün biteceğini belirten Gates, sürecin 2021 yılının aylarına kadar sürebileceğini söyledi.

Gates’e göre salgın zengin ülkeler için 2021 sonu, dünyanın geri kalanı için 2022 sonunda sona erecek. Aşı çalışmaları konusunda da açıklamalarda bulunan Gates, Çin ve Rusya’daki geliştirme çalışmalarında büyük baskı olduğunu ve aşıların güvenliği kanıtlanmadan insanlar üzerinde denenmesinin hata olacağını ifade etti.

Sadece yan etilerin kontrol edilmesi için 3. faz döneminde üç ya da dört aya ihtiyaç olduğunu söyleyen Bill Gates, dünya genelinde 160’ı aşkın aşı çalışmasının olduğunu hatırlattı. Dünya Sağlık Örgütü ve tüm bilim insanları gibi Bill Gates de aşının bulunmaması halinde kış aylarında COVID-19’un yeniden yükselişe geçeceğini ifade etti.

Ünlü insan 2015 yılında dünyayı etkisi altına alabilecek bir pandemiye karşı uyarmıştı. Aradan geçen beş yıl içerisinde COVID-19 kendisini gösterdi ve Gates’in o dönem yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırdı

İklim Değişikliği Uyarısı

İklim Değişikliği Uyarısı

Milyarder insan COVID-19’un yanı sıra dünyanın geleceği için bir başka tehlikenin olduğunun altını çizdi. Gates önlem alınmadığı takdirde ilerleyen yıllarda iklim değişikliğinin pandemiden çok daha büyük sorunlara yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Atmosfere salınan gaz miktarının korkutucu boyutlarda olduğunu belirten Gates, “Pandemi ne kadar korkunç olursa olsun, iklim değişikliğinin doğuracağı sonuçlar çok daha kötü olacak” diye konuştu.

COVID-19’un 100 binde 14 ölüm oranına sahip olduğunu söyleyen Gates, sıcaklık artışlarının bu şekilde sürmesi halinde 40 yıl içerisinde benzer oranlarda ölümler olacağını söyledi. Bu konuyla ilgili konuşan iş insanı, “2060’a kadar iklim değişikliği koronavirüs kadar ölümcül olabilir ve bu 2100’e kadar devam edebilir. Ayrıca iklim değişikliğinden kaynaklanan ekonomik hasar, her 10 yılda bir koronavirüs salgını yaşamaya eşdeğerdir.” açıklamasında bulundu.

Zamanın azaldığının altını çizen Gates, “Temiz enerji alanında gerekli tüm teknolojilerin oluşturulması ve uygulanması on yılları alacak” açıklaması ile harekete geçilmesi gerektiğinin sinyallerini verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum