Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates’e göre Corona Virüsü En Kötüsü Değil

Microsoft’un kurucusu hayırsever insan Bill Gates, Corona virüsünden çok daha kötü salgınlar olabileceğini söyledi.
Bill Gates’e göre Corona Virüsü En Kötüsü Değil

Tüm dünyada hızla yayılan Corona virüsüne karşı mücadelede herkes elini taşın altına koyuyor. Sağlık, teknoloji dev üretim sektörleri kendi alanlarında en iyi şekilde hizmet vererek bu mücadelede pay sahibi olmakta. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ve zengin insanları, büyük bağışlar yaparak salgının açtığı yaraları hafifletmek istiyor. Bu kişiler arasında Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in de oldukça aktif rol oynadığını söyleyebiliriz.

Ünlü hayırsever geçtiğimiz günlerde aşı çalışmalarına yapacakları yatırımlar hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Yaptığı hayır işleri ile adından sıkça söz ettiren milyarder isim, salgına karşı önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Corona virüsü ilk olarak Çin’de ortaya çıktı ve kısa sürede dünya geneline yayıldı.

Son dönemde ise ABD’de korkutucu rakamlara doğru ilerliyor. Resmi rakamlara göre ABD’deki vaka sayısı 337 bin seviyesinde ve hayatını kaybeden insanların sayısı 9.648’e ulaştı. Beyaz Saray’dan gelen son açıklamalar ABD’deki ölü sayısının en iyi ihtimalle 200 bine ulaşacağı yönünde. Bill Gates ise bu salgından çok daha kötülerinin olabileceğine dikkat çekiyor.

Bill Gates’ten Kötümser Senaryo

Bill Gates’ten Kötümser Senaryo

Corona virüsü ile ilgili açıklamalarına sürekli bir yenisini ekleyen Bill Gates, son olarak sosyal mesafe kuralına dikkat çekti. Bir röportajda konuyla ilgili konuşan ünlü milyarder, “Sosyal mesafeyi doğru bir şekilde yaparsak, bundan daha az bir sayı ile bu işin içinden çıkabiliriz.” açıklamasını yaptı.

Gates insanların uyarıları dikkat etmediği takdirde durumun kabusa dönüşeceğini söyleyerek, “Bu bir kabus senaryosu çünkü insandan insana bulaşan solunum virüsleri katlanarak büyüyebilir. Ve biliyorsunuz, eğer günlük hayatımıza olduğu gibi devam edersek bu eğri insanların çoğunu enfekte edene kadar asla bükülmez. Bu da çok sayıda ölen insanla sonuçlanır.” diye konuştu. Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, geçtiğimiz ay şirketten istifa etmiş ve hayır işlerine daha fazla zaman istediğini söylemişti.

‘Daha Kötüsü de Olabilir’

‘Daha Kötüsü de Olabilir’

Gates’in açıklamalarında dikkat çeken bir diğer nokta ise COVID-19’dan daha kötüsünün olabileceği uyarısı. Corona virüsünün son derece kötü bir pandemi olduğunu söyleyen Gates, bu durumdan çok daha kötü salgınların olabileceği konusuna dikkat çekti. Bu salgınlara örnek olarak çiçek hastalığını gösteren Gates, Corona virüsünün ölüm oranının düşük olduğunu belirtti.

Ünlü isim daha önce ABD’nin Corona virüsüne karşı geç harekete geçtiğini ve salgının daha fazla büyümesine neden olduğunu söylemişti.Gates ayrıca salgın kontrol altına alınsa bile sonbahar aylarında ikinci bir dalga gelebileceğine dikkat çekiyor. Bill Gates eşi Melinda Gates ile beraber kurdukları Gates Vakfı’nın Corona virüs ile mücadelede 100 milyon dolar bağış yapacağı açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. bence de en kötüsü değil daha neler çıkacaktır daha kim bilir insan oğlu bilmediği sulara girmek için çok çabaladı insan DNA sıyla Hayvan DNA sını birleştirdi neredeyse buda o Hayvanların yaşadıkları her hastalığa açık hale getirdi insanları en basiti hepimizin bildiği Deli Dana hastalığı hayvanlarda oldu insanlarda da olduğu söylenmedi mi yavaş yavaş bu hastalıklar çıkacaktır insanlarda ilk önce DNA lar insan vücuduna uyum sağlayacaktır bunu virüsün mutasyon geçirmesi demek önümüze gelen hayvanın DNA larını gdo larda kullandık buda binlerce hastalığa açık hale geliyoruz demek tir


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum