Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BetaShares Kripto Odaklı Borsa Yatırım Fonu Başlatıyor

Fon, ASX üzerinde işlem yapacak ve kurumsal yatırımcılara kripto hizmeti sağlamayı hedefliyor.
BetaShares Kripto Odaklı Borsa Yatırım Fonu Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasının büyümesi ile beraber borsa yatırım fonları her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) ile başvurusunu takip eden altı ay sonra BetaShares, kripto odaklı yeni bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmaya hazırlanıyor.

Yeni ürününün resmi adı BetaShares Crypto Innovators ETF olarak belirlendi. İlgili düzenleyici onaylardan sonra, ASX’te CRYP senedi sembolü altında işlem görecek.

Fon , blok zinciri ve kripto endüstrilerinde faaliyet gösteren ve Mayıs ayında başlatılan Bitwise Crypto Industry Innovator Index’i takip edecek. Bu ETF, Coinbase, Riot Blockchain ve Microstrategy gibi sektörün önde gelen şirketlerini takip etme imkanı sunacak.

BetaShares CEO’su Alex Vynokur, kripto ekonomisinin hızla büyüdüğünü ve heyecan verici bir teknoloji kullanılarak inşa edildiğini söyledi. Yeni fonun, likit bir ETF yapısında kripto sektörü yaratacağını da sözlerine ekledi.

BetaShares , başvurusunu Mart ayında ASX’e sundu. Şirket başlangıçta fonunun niteliğini açıklamadı. Vynokur daha sonra kripto odaklı ETF’lere olan önemli talebi vurguladı ve bir ETF’nin düzenlenmiş yapısının yatırımcıların çoğunluğu için daha uygun bir seçenek olduğunu ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%