Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Anadolu Hayat Emeklilik BES Katılımcısı için FonMatik ROBO Hizmetini Duyurdu

BES katılımcısının işini kolaylaştıracak ve getirisini artıracak otonom danışmanı olan FonMatik ROBO uygulaması hizmete sunuldu.
Anadolu Hayat Emeklilik BES Katılımcısı için FonMatik ROBO Hizmetini Duyurdu

Anadolu Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) katılımların işini kolaylaştıracak ve getirisini artıracak yeni bir uygulamayı kullanıma sundu. FonMatik ROBO isimli robot danışman uygulaması sayesinde katılımcıların yatırım karakterleri analiz edilip, ona göre bir fon dağılımı yapılacak. Bu sayede de BES katılımcısı daha fazla getiri sağlamış olacak.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, FonMatik ROBO uygulamasının detaylarını paylaştı.

FonMatik ROBOYılmaz Ertürk kurum olarak önceliklerinin müşterilerin uzun vadede ve istikrarlı bir şekilde birikimlerini artırmak olduğunu söyledi. Temel amaçlarının katılımcıların enflasyon üzerinde getiri sağlamak olduğunu dile getiren Ertürk yılda altı defa fon dağılımı değiştirme hakkı olmasına rağmen büyük bir kısmın bu hakkı kullanmadığına dikkat çekti.

BES’te yer alan katılımcıların yüzde 90’ının fon dağılım değişiklik hakkını kullanmadığını söyleyerek FonMatik ROBO uygulaması sayesinde bu sorunun ortadan kaldırılacağını ekledi.

Yaptıkları araştırma neticesinde katılımcıların büyük kısmının finansal gelişmeleri yakından takip etmediği bu sebeple de fon dağılımı değiştirme hakkını kullanmadıklarının ortaya çıktığını söyledi. Başka bir sebep olarak ise fonlarında hareket etme konusunda birtakım kaygıları olduğunu ve birikimlerini kaybetme korkusu yaşadıklarını açıkladı.

Bireysel emeklilik sisteminin uzun vadeli bir yatırım aracı olduğunu hatırlatan Ertürk, müşterilerin daha yüksek kazanç sağlayacağı bir uygulamaya odaklandıklarını anlattı.

BES Getiri ArtırmaFonMatik ROBO uygulaması sayesinde katılımcıların kendilerine uygun fon dağılımını belirleyip birikimlerini en iyi şekilde değerlendirebileceklerini sözlerine ekledi. Kurumun tüm güncel gelişmeleri yakından takip edip bu uygulama sayesinde katılımcılara pratik bir şekilde bilgi aktaracaklarını söyledi.

Uygulamanın temel çalışma prensibi ise katılımcıların yatırımcı karakterlerini analiz etme üzerine kurulu. Bu şekilde herkesin yatırım beklentilerine en uygun fon dağılımı kolaylıkla belirlenebiliyor. Bir anket yardımıyla BESte yer alan katılımcıların yatırımcı karakterlerinin yanında risk profilleri de ortaya çıkarılıyor.

Karakter testinin sonuçlarına göre fon dağılımı yapılırken her katılımcı kendisine sunulan seçenekleri değerlendirebiliyor. İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan, söz konusu uygulamanın yatırım danışmanlığı alanında bir ilk olduğunu söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Emeklilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum