Yatırım yapmaya başla!

Bayramda En Çok Alışveriş Yapan Bu Kez Erkekler Oldu

Türkiye'nin en kapsamlı alışveriş uygulaması olan Hopi, Ramazan Bayramı'na yönelik alışveriş verilerini açıkladı. Buna göre bayram döneminde erkekler kadınlardan daha çok harcama yaptı.
Bayramda En Çok Alışveriş Yapan Bu Kez Erkekler Oldu

Alışverişte Türkiye’nin en geniş mobil uygulaması olan Hopi, Ramazan Bayramı’nda yapılan alışveriş istatistiklerini yayınladı. Buna göre bayramda erkekler kadınlara  fark atarak, en çok alışveriş yapan kesim oldu. Hopi; yemeden içmeye, giyimden eğlenceye kadar birçok alanda hizmet veren ve 100’den fazla marka içeren bir uygulama. Sektörde Türkiye’nin lider ismi olan Hopi’nin 5 milyona yakın üyesi bulunuyor.

Hopi verilerine göre Ramazan Bayramı’nda en çok harcamayı erkekler yaptı. Erkeklerin kadınlara kıyasla %50 daha fazla alışveriş yaptığı ortaya çıktı.

Alışveriş denince akla ilk gelen hiç kuşkusuz ki kadınlardır. Ancak bayram döneminde yapılan alışverişlere baktığımızda, erkeklerin kadınlara bariz bir şekilde fark attığını görüyoruz. Fakat göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek var ki genelde tüm harcamalar erkeklerin kartlarından yapılır. Yani kendi kredi kartlarının limitini dolduran hanımefendilerimiz, eşlerinin kartlarına el uzatmış olabilir.

İstatistiklere göre bayramda sepet ortalamasının en yüksek olduğu illerin başında Ankara geliyor. Onu izleyen iki şehir ise İstanbul ve Balıkesir.

Sepet ortalamasında Ankara ilk sırada gelirken, üye başına en fazla alışveriş yapan şehir Uşak oldu. Bayramda ülke genelinde, kişi başına 312 TL gibi bir harcama yapıldığı görülüyor. Bu miktar geçen yılın verileriyle hemen hemen aynı.

Bodrum, bayramda 4 milyon turiste ev sahipliği yaparak, en çok tercih edilen tatil yeri oldu.

Bodrum’u takip eden yerler arasında sırasıyla; Mersin, Altınoluk, Çeşme ve Side yer alıyor. Tatilde tur ve ulaşımda en çok harcama yapılan yer İstanbul’un Maslak semti oldu.

Anneler ve Babalar Günü alışveriş istatistiklerine göre bu yıl; annelere ortalama 384 TL, babalara ise 298 TL değerinde hediye alındı.

5 milyon üyeye sahip olan Hopi Türkiye’nin alışveriş istatistiklerinde her alana yönelik verileri açıkladı. Buna göre annelere alınan hediyelerde en çok para harcayan şehirler İstanbul, Ankara ve Gaziantep oldu. Babalar Günü’nde ise en çok harcama İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yapıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum