Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Batı Afrika Ülkeleri Kripto Paralardaki Oynaklığa Karşı Endişelerini Dile Getirdi

Birlik üyeleri sığ likidite ve yasal parametrelerin eksikliği de dahil olmak üzere çeşitli risklere dikkat çekiyor.
Batı Afrika Ülkeleri Kripto Paralardaki Oynaklığa Karşı Endişelerini Dile Getirdi

Kripto para piyasası hızla büyüyor ve ülkelerin düzenleyici kurumları arasındaki endişeler de artmaya devam ediyor. 15 Batı Afrika ülkesinden oluşan bölgesel ve ekonomik bir birlik, alt bölgede kripto kullanımıyla ilgili endişelerini dile getirerek potansiyel risklere dikkat çekti.

Komite son haftalarda Bitcoin’in değerindeki keskin düşüşün, kripto para birimlerinin güvenli varlıklar olmadığını, dolayısıyla Afrika’da Kripto para birimlerinin kullanılmasının herkes için bir hatırlatma olduğunu kaydetti.

Birlik Kripto Varlıkları Riskli Buluyor

Birlik Kripto Varlıkları Riskli Buluyor

Açıklamada kripto para birimlerinin yasal hükümlere aykırı olmadan ödeme için reddedilebileceğini, bu varlıkların bir ödeme aracı olmadığını ve e-nakit ile karşılaştırılamayacağına yer verildi.

Birlik kripto varlıkların spekülasyona teşvik ettiğini ve son derece değişken bir yapıya sahip olduğunun altını çizdi. Güvenlik risklerinin vurgulandığı açıklamada, “Diğer tüm dijital ödeme araçları gibi, Bitcoin de her zaman korsanlar tarafından saldırıya uğradı ve bu nedenle kripto para meraklılarının hırsızlık riskine karşı korunmaları gerekiyor.” ifadelerine yer verildi.

Belirlenen risk faktörleri arasında, kripto para biriminin sığ derinliği ve yüksek varlık konsantrasyonu göz önüne alındığında güvensiz bir likidite olduğu gerçeği yer alıyor.

Sendika ayrıca, döviz piyasasının 6,6 trilyon dolarlık akışına kıyasla kriptonun güvensiz likiditesinin ve Bitcoin’in %96’sının şu anda kullanıcıların %2,5’ine ait olmasının da risk oluşturduğunu söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum