Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Banvit Hisseleri 228 Milyonluk Yatırım Kredisi Anlaşmasıyla Yükseliyor

228 milyon liralık yatırım kredisi anlaşması yapan Banvit hisseleri alıcılı seyrediyor.
Banvit Hisseleri 228 Milyonluk Yatırım Kredisi Anlaşmasıyla Yükseliyor

Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. (Banvit) 228 milyon Türk lirası değerinde kredi anlaşması yaptığını açıkladı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada anlaşmanın Vakıfbank ile yapıldığı belirtildi.

Şirket 25 Mayıs’ta tesislerinin üretim kapasitelerini artırmaya yönelik toplam 46 milyon ABD doları tutarında yatırım yapılacağını açıklamıştı. Aynı zamanda bu yatırımın hem şirket öz kaynaklarından hem de yatırım kredisinden finanse edileceği bildirilmişti.

Bu çerçevede Banvit yatırımım gerçekleştirilmesine yönelik olarak Vakıfbank ile 228 Milyon Türk Lirası tutarında yatırım kredisi anlaşmasının yapıldığı aktarıldı.
Banvit Hisse 228 Milyon Yatırım
Kaynak: Piyasa.paratic.com

6 Nisan’daki 73,60 TL’deki rekor seviyenin ardından düşüş trendine giren hisseler, yatırım haberiyle kazanca yöneldi. Dünkü seansı 57,05 lirada tamamlayan hisseler, yeni güne 57 lira ile açılış yaptı.

TSİ 10.20’de 58,75 lira ile gün içi yüksek seviyesini kaydederken 14.30 sıralarında yüzde 2,45 artıda hareket ediyor.

Son verilere göre BANVT kodlu hisse senetleri için ilk teknik direnç 59,36 TL’ye ilk teknik destekse 57,01 TL’ye işaret etti.

Diğer taraftan aylık bazda ekside dursa da haftalık ve yıllık bazda artıda durduğu görüldü. Yıllık performansı yüzde 143 civarında kayda değer artışa işaret etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum