Yatırım yapmaya başla!

Bank of America Üçüncü Çeyrekte Wall Street Beklentilerini Aştı!

ABD bankacılık devi Bank of America’nın üçüncü çeyrek sonuçları beklentileri aşarak göz doldurdu. Detaylar aşağıda;
Bank of America Üçüncü Çeyrekte Wall Street Beklentilerini Aştı!

ABD bankacılık devi Bank of America’nın üçüncü çeyrek sonuçları, beklentileri aşara göz doldurdu. Wall Street tahminlerini zorlayan şirket, 2018’in üçüncü çeyreğinde hisse başına 66 sent elde ederek, Refinitiv analistlerinin 62 sentlik tahmini aştı.

Ayrıca hisse başına net karın geçen yıla kıyasla yüzde 43 oranında artış gösterdiği belirtildi. Gelir ise 22.67 milyar dolarlık tahmini geçerek geçen yıla kıyasla yüzde 4 arttı ve 22.8 milyar dolar oldu. Bankanın aynı dönemdeki işlem geliri ise 3.15 milyar dolarlık beklentinin biraz altında kalarak 3.1 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Tüm bunların yanında Trump’ın vergi indirimi sayesinde banka üçüncü çeyrekte 6.7 milyar dolar kar elde etti.

Bank of America Üçüncü Çeyrek SonuçlarıGeçen yılın aynı dönemindeki kar 4.96 milyar dolar iken rakamın geçen yıla göre yüzde 35 artış göstermedi dikkat çekti. Bankanın kredi zararı karşılığı ise 118 milyon dolar azalarak 964.2 milyon dolarlık tahminin altında kaldı ve 716 milyon dolar oldu. Bu arada banka, analistlerin beklentileriyle uyumlu olarak maliyetleri yüzde 2 düşürdü ve 13.1 milyar dolara ulaştı.

Sandler O’Neill analistlerinden Jeffery Harte, kredi yorumunun gerçekten çok iyi ve banka sonuçlarının genellikle sağlam olduğunu söyledi.

Bank of America Uzman Yorumları Üçüncü Çeyrek Bilançosuİlgili haberlerde bankanın, teknoloji ve insanlara yatırım yapmaya devam ederken her yıl 53 milyar dolarlık harcama yapma sözünün devam ettiği vurgulandı. Zaten Brian Moynihan da çalışan ve şube sayısını azaltarak, veri merkezleri gibi ürünlerle teknolojiyi pekiştirerek bunu yapacaklarını dile getirdi. İlaveten, banka müşterilerinin mobil bankacılık gibi kanallarla dijital göçünün hedeflere ulaşmaya yardımcı olduğunun üzerini çizdi.

Tüm bunların yanında Bank of America’nın Pazartesi günkü açıklamasında üçüncü çeyreği tarihindeki en iyi bilanço olarak nitelendirdiği ve bunu merkez bankasının faiz oranlarını artırmasına bağladığı bildirildi. CEO Brian Moynihan da; “Sağlam bir ABD ekonomisi ve tüketicisi tarafından desteklenen sorumlu büyüme, iyi bir şekilde yüksek oranlarla birleştiğinde şirket tarihindeki en büyük karı kaydetmemize izin verdi” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum