Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bağımlılık Yapan Şeylerde Bugün; Dövmeler!

Bağımlılık Yapan Şeylerde Bugün; Dövmeler!

Bir Ferrari’niz olsa üstüne etiket yapıştırır mıydınız?” sözü, ülkemizdeki birçok kişiyi dövme yaptırmaktan uzaklaştırmak için kullanılır. Aynı zamanda günah olduğu da tartışılır. Ancak tüm bunlara karşın bir kere dövme yaptıran bir insan, başka yaptırmamak için inanılmaz bir şekilde direnmektedir. Yaptıranlar anlayacaktır; bir kere dövme yaptıran kişi, asla tek bir dövmeyle kalmaz. Belki verdiği acı, belki de acı sırasında ortaya çıkan hormonlardan kaynaklıdır. Ayrıca dövme yaptırmanın günah olduğu kısma gelecek olursak; dövme günah  değil, mekruhtur. Kıyaslanacak olursa, sigara içmek de mekruhtur ama içenlerin sayısı neredeyse içmeyenlerden daha fazladır.

Dövme Nereden Çıktı?

Dövme Nereden Çıktı?Anlatılanlara göre; çok eskiden Afrika’daki kabilelerin yalnızca tek bir amacı varmış, o da sayılarını arttırmak. Bu yüzden başka kabilelerden çocuk çalmalar dahi gözlemlenmiş. Bunun sonucunda ise kabileleri temsilen seçilen bir şekil, çocuklara dövme olarak yapılmaya başlanmıştır. Böylelikle hangi kabileye ait olundukları bilinmiş oldu. İşte, dövmenin günümüze bu zamanlardan geldiği söylenir.

Nerede Yaptırmalı?

Nerede Yaptırmalı?Ailelerimizin dövme yaptırmamamızı isteme nedenlerinden bir tanesi; herhangi bir hastalık kapabileceğimiz fikridir. Eskiden bazı dövme sanatçıları, iki üç kişiye aynı iğne ile dövme yaparlardı. Bu da iğnedeki kanın başka kişilere taşınmasına sebebiyet veriyordu. Ancak günümüzde bu şekilde çalışan kimse kalmadı diyebiliriz. Herkes temizliğe elinden geldiğince dikkat etmeye çalışıyor.

Dövme Yaptırdıktan Sonra Enfeksiyon Kapmaması için Ne Yapılması Gerekir?

Dövme Yaptırdıktan Sonra Enfeksiyon Kapmaması için Ne Yapılması Gerekir?Ülkemizde dövme sanatçıları, dövmeyi yaptıktan sonra folyo ile sarar ve 2 saat boyunca çıkarılmaması gerektiğini söyler. 2 saatin sonunda ise dövme direkt suyla temas haline girmeyecek şekilde üstündeki pisliğin temizlenmesi ve sonrasında ise üstüne, Bepanthen adlı kremin sürülmesi gerektiğini söylerler.

Çin’de ise bu işlem, biraz daha farklıdır. Dövmeciler, krem sürmenin dövme üstündeki açık yaraların kapanmasını geciktirdiğini düşündükleri için yalnızca su ile temizlemeyi önerirler. Birçok dövmeye sahip olan biri olarak tavsiyem; krem sürülmesine gerek yok. Gün içerisinde dövme, 2 – 3 kez suya direkt maruz kalmayacak şekilde temizlenmesi daha iyidir. Ayrıca bu yöntem renginin de canlı kalmasını sağlar.

Dövme Sildirmek Mantıklı mıdır?

Dövme Sildirmek Mantıklı mıdır?Dövme sildirmek için; yaptırmak için verdiğiniz paranın iki belki üç katını verir ve daha fazla acı çekersiniz. Ayrıca lazer uygulaması, yalnızca siyah dövmelerde istediğiniz sonucu verir. Hatta bazen siyah dövmelerin dahi iz bırakma şansı vardır. Sildirme yerine kaplatma yapmak çok daha mantıklıdır. Başarılı bir dövmeci bulursanız, hiç beklemediğiniz sonuçlar elde edebilirsiniz. O sildirmek istediğiniz dövmeyi, inanılmaz hallere dahi getirebilir. Tabii, tüm bunlardan önce dövme yaptırırken uzunca bir süre düşünmelisiniz. Sonrasında pişman olmaktansa hiç yaptırmamak çok daha iyidir.

Dövme yaptırırken önemli olan şeylerden bir tanesi de; nereye yaptıracağınızdır. Tavsiyem elin üstü veya boyun bölgesi olmamasıdır. Çünkü iş hayatınızda sıkıntı çıkartma ihtimali oldukça yüksektir. Dövme ile alakalı herkesin bir fikri var. Birçok insan sıkılacağınızı ve sürekli görmeyeceğiniz bir yere yaptırmanız gerektiğini söyler. Ancak bunu söyleyenler, dövmesi olmayan insanlardır. Hiç öyle bir fikre kapılmadım veya dövmesi olup da bu şekilde düşünen hiçbir arkadaşıma denk gelmedim. Kendiniz bir kere alıştıktan sonra zaten yaptırdığınızı dahi unuttuğunuz anlar gelecektir. Bu konuda hiç sıkıntı yapmamanızı öneririm. Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim; ilk dövmenizi ufak bir şeyler yaptırırsanız, sizin için daha iyi olacaktır.

 Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum