Yatırım yapmaya başla!

Mimar, Gazeteci, Yazar Aydın Boysan Hayatını Kaybetti!

Bugün sabah saatlerinde İstanbul’daki evinde hayatını haybeden Münir Özkul’un ardından Aydın Boysan’ın da vefat ettiği duyuruldu. Detaylar aşağıda;
Mimar, Gazeteci, Yazar Aydın Boysan Hayatını Kaybetti!

Bugün aldığımız Yeşilçam’ın usta oyuncusu Münir Özkul’un ölüm haberinden sonra Türkiye’yi sarsan diğer haber de Aydın Boysan’dan geldi. Renkli kişiliğiyle hatırlanan 97 yaşındaki Boysan’ın organ yetmezliği nedeniyle Ulus’ta bulunan evinde öldüğü açıklandı.

Mimar, gazeteci ve yazar niteliklerine sahip olan Aydın Boysan’ı tanımayanlar için kısaca bilgi verecek olursak şunları söyleyebiliriz.

1921 doğumlu olan Aydın Boysan, 1939’da Pertevniyal Lisesi’nden, 1945’te İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu.

1921 Doğumlu Olan Aydın Boysan Öldü1999 yılına kadar mesleğini icra etti ve kariyeri boyunca 1.5 milyon metrekare bina tasarladı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok mimarlık ödülü kazandı. Ayrıca 1957 ile 1972 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ders verdi.

Kendi kitaplarını yayımlamak amacıyla Bas Yayınları’nı kurdu, ilaveten Hürriyet ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Mimar, Gazeteci ve Yazar Aydın Boysan Ölüm HaberiMizah Paldır Güldür, Yangın Var, Umut Simit, Yalan, Oldu mu Ya!, Fısıltı, Dostluk, Aldanmak, Söylesem Bir Türlü, Dünyayı Severek, Yollarda, Uzaklardan, Yıl 2046 Uzay Anıları, İstanbul Esintileri, Leke Bırakan Gölgeler, Yaşama Sevinci, Sev ve Yaşa, Damlalar, Zaman Geçerken, Aynalar, Yüzler ve Yürekler, Felekten Bir Gün, İstanbul’un Kuytu Köşeleri, Neşeye Şarkı, Nereye Gitti İstanbul?, Merak Uyanınca, Uzun Yaşamanın Sırrı, Hayat Tatlı Zehir, Ayıp Olmadan, Şerefe, Binbir Yaşam Sahnesi, Yıldızlardan Bile Uzaklarda, Bir Ömür Yetmiyor ve Ne Hoş Zamanlardı isimli kitaplarını kaleme aldı.

Neticede; çok yönlü ünlü kişilik vefat haberiyle hem yakınlarını hem de sevenlerini üzüntü içinde bıraktı.

Aydın Boysan'dan Acı haber Oğlu Burak Boysan da acı haberi doğruladı. Aydın Boysan’ın yapımcı arkadaşı Arif Keskiner ise vefat haberiyle ilgili olarak “Aydın ağabey gibi güzel bir insanı kaybetmek hepimiz için acı” dedi. Ünlü sanatçı Cem Yılmaz da Twitter’dan şu paylaşımı yaptı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum