Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avustralyalı Kullanıcıların Yüzde 25’i Kripto Noel Hediyeleri İle İlgileniyor

Bir anket, Avustralyalı kripto kullanıcılarının dörtte birinin festival sezonunda kripto merkezli hediyeler almayı planladığını ortaya koydu.
Avustralyalı Kullanıcıların Yüzde 25’i Kripto Noel Hediyeleri İle İlgileniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ekim ayında ankete katılan Avustralyalı kripto kullanıcılarının dörtte birinden fazlası, bu tatil sezonunda Noel hediyelerinin bir parçası olarak dijital varlıkları kullanmayı planlıyor.

Crypto.com, 18-59 yaş arası Avustralyalı bir grup üzerinde anket yaptı. Son 12 ayda kripto kullananların %26’sı Noel için bir kısmını vermeyi veya kriptoyla ilgili hediyeler almayı düşüneceklerini söyledi.

Kripto hediyeleri satın almayı planlayanların yarısından fazlası, bu Noel sevdikleri için Bitcoin veya Ethereum gibi kripto varlıkları satın almayı düşüneceklerini belirtti.

Anket ayrıca, kripto temalı giyim ürünlerinin bu tatil sezonunda popüler hediyeler alabileceğini ortaya koydu. Kripto merkezli hediyeler satın almayı planlayanların %43’ü bu ürünleri aradıklarını söyledi.

Yaklaşık %42’si jeton kuponu almayı düşündüklerini ve %35’i kripto kitapları satın almayı düşündüklerini söyledi. Ankete katılanların yaklaşık üçte biri, NFT hediye etmeyi düşünüyor.

Crypto.com Asya-Pasifik Genel Müdürü Karl Mohan, Avustralyalıların kripto para birimlerini benimsemeye ve kullanımlarını günlük harcamalara entegre etmeye çok hevesli olduklarını belirtti. Mohan ülkede kripto para kullanımının giderek arttığını sözlerine ekledi.

Finder tarafından Eylül ayında 1.000 katılımcıyla yapılan bir anket, altı Avustralyalıdan birinin şu anda kripto para sahibi olduğunu ve toplam varlık değerinin 8 milyar dolara ulaştığını ortaya koymuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%