Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avustralya’da Hükümet Kripto Paralara Düzenleme Yapmaya Davet Edildi

Avustralya blok zinciri derneği, piyasanın düzenleme netliği için yıllarca beklemeyi göze alamayacağını düşünüyor.
Avustralya’da Hükümet Kripto Paralara Düzenleme Yapmaya Davet Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Yerel kripto para birimi endüstrisini temsil eden Blockchain Australia, kripto düzenleme önerilerini resmi olarak federal hükümete sundu. Dernek, Avustralya Senatosu Seçim Komitesine Teknoloji ve Finans Merkezi olarak bir başvuru sunarak hükümeti yerel kripto hizmet sağlayıcıları için güvenli bir liman sağlamaya davet ediyor.

Blockchain Australia, tüketici sonuçlarını geliştirirken ülkede inovasyon ve rekabeti sağlayan amaca uygun bir düzenleyici çerçeve benimsemek için koordineli ve kademeli bir yaklaşıma duyulan ihtiyaca dikkat çekiyor. Kripto savunucuları ise yerel endüstrinin düzenleme netliği için yıllarca beklemeyi göze alamayacağını vurguladı.

Denizaşırı Ülkeler İncelenecek

Denizaşırı Ülkeler İncelenecek

Blockchain Australia, kripto endüstrisi ile finansal otoriteler arasında daha fazla iletişimi kolaylaştırmak için endüstriler arasında çalışan bir düzenleyici çalışma grubu kurulmasını tavsiye etti. Dernek, grup tarafından üstlenilecek ilk egzersiz, denizaşırı ülkelerde yapılan çalışmaları inceleyen bir belirteç haritalama çalışması olması gerektiğini belirtiyor.

Örgüt, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu, Avustralya Rezerv Bankası, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu ve Avustralya Vergi Dairesi dahil olmak üzere birçok Avustralya merkezli kurumla iş birliği içerisinde.

Temmuz ayı ortasında, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası, merkezi kripto borsalarında kripto gözetiminin güvenlik riskleri konusunda Senato Seçilmiş Finansal Düzenleme Teknolojisi Komitesine bildirimde bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%