Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Avustralya’da Finans Otoriteleri DAO’ları Yasal Olarak Tanımak İstiyor

Ülkedeki yeni bir yasal girişim, DAO proje yöneticilerinin DeFi araçları aracılığıyla diğer tüzel kişilerle sözleşme yapmasına izin vermek istiyor.
Avustralya’da Finans Otoriteleri DAO’ları Yasal Olarak Tanımak İstiyor

Merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanan uzmanlar, Avustralya’da merkezi olmayan özerk kuruluşları (DAO’lar) temsil eden yeni bir tüzel kişilik türü oluşturmak için bir girişim başlatıyor.

Dijital Hukuk Derneği ve küresel hukuk firması Herbert Smith Freehills’in, kurumsal yönetişim için yeni merkezi olmayan modelleri resmen tanıması için Avustralya Senatosu komitesinde lobi faaliyetleri yürüttüğü öğrenildi.

Geleneksel Aracılar Ortadan Kaldırılacak

Geleneksel Aracılar Ortadan Kaldırılacak

Girişim DAO Limited proje yöneticilerinin, bankalar ve borsalar gibi geleneksel aracıları ortadan kaldırmak için blok zinciri teknolojisini uygulayan DeFi araçları aracılığıyla diğer tüzel kişilerle sözleşme yapmasına izin vermeyi amaçlıyor.

Avukatlara göre, Avustralya’daki DAO’ları yasallaştırmak, ülkeyi küresel dijital varlık işletmeleri için daha çekici hale getirebilir. Buna sebep olarak yerel DeFi grupların Singapur ve Almanya’ya kayması gösteriliyor.

Bir DAO yaratmaya yönelik ilk en önemli girişim , 2016 yılında başlatılan bir makine işleten girişim kuruluşu olan “DAO” olmuştu. Ülkede bazı kripto para borsalarının merkeziyetsiz yapıya geçmeye başladığı biliniyor.

ShapeShift borsası, DeFi’ye olan bağlılığını vurgulamak için platformunu açık kaynaklı hale getirme ve tüm kurumsal yapısını dağıtma planlarını duyurmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum