Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avustralya’da Düzenleyici Kripto Varlıklar için Yeni Kriterler Getiriyor

Yatırım ürünlerinin piyasaya sürülmesi öncesi, düzenleyici kılavuz yayınlandı.
Avustralya’da Düzenleyici Kripto Varlıklar için Yeni Kriterler Getiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya finans piyasaları düzenleyicisi, önümüzdeki aylarda ülkede faaliyet gösteren borsalarda, işlem gören ürünlerin (ETP’ler) ve diğer yatırım ürünlerinin piyasaya sürülmesi için gereksinimler yayınladı.

Bu kapsamda, lisans uygulamasına kripto para hizmet sağlayıcılarına meşruiyet kazandıracak yeni bir kategori eklendi.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) Haziran ayından bu yana aynı konuda danışmanlık yaptığı için yönergeler beklenen bir durumdu. Bu tür kripto ürünlerinin piyasaya sürülmesi için piyasa katılımcıları arasında artan bir ilgi söz konusu.

ASIC Komiseri Cathie Armour, lripto-varlıkların, ürün ihraççıları ve piyasa operatörleri tarafından mevcut düzenleyici yükümlülüklerini yerine getirirken benzersiz özellikler ve riskler taşıdığını kaydetti.

Yeni kılavuzda kabul ve izleme standartları, kripto varlıklarının gözetimi, fiyatlandırma stratejileri, ve risk yönetimi hakkında talimatlar yer alıyor. ASIC ayrıca kripto para saklama gerekliliklerini vurguladı ve özel anahtarları saklamanın en iyi yolunun onları soğuk cüzdanlarda tutmak olduğunu söyledi.

Ülkede daha önce lisanssız kripto para borsalarına karşı, vadeli işlemlere ve offshore platformlarına yatırım yapmanın risklerini içeren bir uyarı yayınlanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%