Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Associated Press Fotoğraflarını Yeni NFT Pazarında Sergileyecek

Dünyaca ünlü haber ajansı associated Press, yeni bir NFT pazarı başlatıyor.
Associated Press Fotoğraflarını Yeni NFT Pazarında Sergileyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın önde gelen küresel haber hizmeti hizmeti olan Associated Press, foto muhabirliğinden para kazanmak için NFT’ler sunacak. Duyuruya göre, NFT pazarı 31 Ocak’ta yayına girecek.

Bir hizmet olarak blok zinciri şirketi Xooa, NFT’leri Ethereum’a bağlı bir ağ olan Polygon’da pazar oluşturdu.

Kar amacı gütmeyen bir haber kuruluşu olan Asscociated Press, bu yolla yeni bir finans kalemi yaratmayı amaçlıyor. Firma koleksiyoncuların hem fotoğrafçılığın NFT’lerine hem de çekimlerin kökenlerine ilişkin benzersiz metaverse’lere çekileceği konusunda iyimser.

Associated Press geçmişte blok zincirine ilgi göstermişti. Ekim ayında, geliştiricilerin AP verilerine erişmesine yardımcı olmak için Oracle ağı Chainlink ile çalıştığı duyurulmuştu.

AP, NFT’lerle ilgilenen ilk haber şriketi değil. Daha önce Quartz ve The New York Times da makalelerinin kopyalarını NFT olarak satışa çıkarmıştı. Kullanııclar kredi kartı veya Ethereum kullanarak pazar yerinden NFT’leri alabilecek.

İlk desteklenen cüzdan ise MetaMask olacak. İlerleyen günlerde daha fazla cüzdan desteğinin sunulması planlanıyor. NFT’ler daha önce de dijital içerikten para kazanmaya hevesli medya şirketleri ve sanatçılar tarafından yaygın olarak benimsenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%