Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ark Invest’in Eski Yöneticisine Göre NFT Benimsemesi Ayı Sinyali Olabilir

Analist son dönemde NFT’lere yönelikartan ilginin, piyasanın geneli için bir işaret olabileceğine inanıyor. Detaylar haberde…
Ark Invest’in Eski Yöneticisine Göre NFT Benimsemesi Ayı Sinyali Olabilir
Yorum

Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinler yaklaşık 2 aydır kayıplarını artırıyor. Kripto para piyasasındaki sert düşüşün ortasında, NFT’lere yönelik artan bir ilgi söz konusu. Ark Invest’in eski kripto liderine göre, bu durum piyasa geneli için ayı sinyali anlamına geliyor olabilir.

Bunun sebebi ise NFT’lerin, Ethereum tabanlı ICO ile benzer şekilde likit olmayan ve yüksek riskli varlık türünü temsil etmesi. Analist, NFT’lere benzer varlıkların, her yükseliş döngüsünün sonunda öne çıkabileceğini belirtiyor.

Chris Burniske, Ethereum’un Aralık başında zirveye ulaştıktan sonra gündeme giren alternatif Katman 1 zincirlerine dikkat çekti. Bu teori, aslında, Ethereum düzeltme aşamasına girerken alternatif zincirlerin büyümeye devam etmesi üzerine kuruluyor.

Opensa aylık dolar hacmi
Kaynak: Chris Burniske/Twitter

Burniske’nin teorisi, piyasadaki boğa eğilimlerinin son aşamalarında hem likit hem de likit olmayan varlıkların fiyat hareketine göre gerçeğe dönüşebilir. 2017’de, alternatif varlıklar sert yükselişler görürken, büyük kripto para birimleri sert düzeltmeler ile karşı karşıya kalmıştı.

Kripto para piyasası Kasım ortasında 2.9 trilyon dolara kadar çıkmıştı. Bitcoin ve Ethereum’daki geri çekilmenin rüzgarı ile beraber, piyasadaki toplam para 1.6 trilyon dolara kadar düşmüş görünüyor. Bu piyasanın %45’e yakın küçüldüğü anlamına geliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%