Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Argo Blockchain Madencilik Dışındaki Blockchain Projelerine Odaklanacak

Madencilik sektörünün önde gelen şirketlerinden Argo, blockchain üzerine yeni projeler için departman oluşturuyor. Detaylar haberde…
Argo Blockchain Madencilik Dışındaki Blockchain Projelerine Odaklanacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madenciliğinde faaliyet gösteren önde gelen şirketler arasında yer alan Argo Blockchain, kendi alanı dışındaki projelere girmeye hazırlanıyor. Firma blockchain ekosistemindeki başka fırsatlardan yararlanacak.

Bunun için Argo Labs adında yeni bir iş kolu kuruldu. MadenArgo CEO’su Peter Wall, blockchain alanının madencilikten daha fazla potansiyele sahip olduğunu hissettiklerini belirterek, yeni iş biriminin şirket için kurum içi bir inovasyon olacağını ifade etti.

Halka açık bir şirket olan Argo Blockchain, gelirinin büyük bölümünü çıkardığı Bitcoin ve Zcash’ler üzerinden elde ediyor. Argo Labs, kripto hazine varlıklarının verimli bir şekilde ağ katılımına ve stratejik çeşitlendirmesini sağlamayı amaçlıyor.

Ağ katılımı aşaması, altyapı desteği, düğüm ve doğrulayıcıların çalıştırılması, yenilikçi projelerde pay almayı içerecek. Şirket ayrıca DeFi, NFT ve Metaverse ekosistemlerini de desteklemeyi planlıyor.

Argo yeni kuracağı departman için mevcut kripto varlıklarının %10’unu buraya aktardı. Firma Bitcoin’e inanmaya devam ettiğini ancak ekosistemdeki başka fırsatları da kaçırmak istemediğini belirtiyor.

Madencilik işini desteklemek için bu tür bir çeşitlendirmenin, şirketin blok zinciri projelerinin geri kalanından da yararlanmasına yardımcı olacağı belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu