Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Argo Blockchain Bitcoin Madenciliği için Temiz Enerji Kullanacak

Madencilik firması Argo Blockchain yeni bir üretim havuzu oluşturacağını açıkladı.
Argo Blockchain Bitcoin Madenciliği için Temiz Enerji Kullanacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Halka açık kripto para madenciliği firması Argo Blockchain, yalnızca temiz enerjiyle çalışan bir Bitcoin madencilik havuzu hayata geçireceğini duyurdu. Argo, çevre dostu bir madencilik şirketi olan DMG Blockchain ile ortaklık kurarak Terra Pool’u geliştirmişti.

Her iki şirket hidroelektrik güç kaynaklarından elde edilen bir hash oranından oluşan bir Bitcoin madencilik havuzu oluşturacak. Bu girişimin temiz enerji kullanılarak oluşturulan ilk Bitcoin madencilik havuzu olduğu belirtiliyor.

Madencilikte Yenilenebilir Enerji

Madencilikte Yenilenebilir Enerji

Dünyanın dört bir yanında madencilik faaliyetlerinde artış yaşanıyor. Çok sayıda bilgisayar ile yapılan bu işlemler yüksek enerji tüketimine neden oluyor. Argo Blockchain, Kanada’da Bitcoin madenciliği için kurulmuş üç operasyonel tesisi ve gizlilik parası Zcash olan Birleşik Krallık merkezli bir madencilik şirketidir.

Firma kısa süre önce Teksas’ta 320 dönümlük bir arsa satın aldı ve madencilik faaliyetlerini yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen 200 megavatlık ek elektrik enerjisi ile genişletmek için kullanmayı planlıyor. Argo İcra Kurulu Başkanı Peter Wall, Bitcoin’i daha çevreci hale getirmenin büyük bir öncelik olduğunu söyledi ve diğer Bitcoin madencilik şirketlerini de aynı şeyi yapmaya çağırdı.

İklim Değişikliği Öncelik

İklim Değişikliği Öncelik

İklim değişikliğinin kendileri için öncelik olduğuna dikkat çeken Wall, “İlk yeşil Bitcoin madencilik havuzunu oluşturmak için DMG ile ortaklık kurduk. Yapılan bu iş birliği gelecek nesiller için gezegenimizi korumaya yönelik önemli bir adımdır. Bitcoin madenciliği endüstrisindeki diğer şirketlerin daha geniş iklim bilinci göstermek için bizim ayak izlerimizi takip etmesini umuyoruz.” diye konuştu.

Bitcoin’in enerji kullanımı, geçen ay Şili’nin yıllık tüketimine denk gelecek şekilde arttı. Bu da madenciliğe dair eleştirilerin artmasına neden oluyor.

DMG CEO’su Dan Reitzik, “Çevre dostu Bitcoin madenciliğine odaklanma ve Bitcoin madenciliği topluluğunun iklim bilincine sahip bir geleceğe doğru nasıl davrandığı konusunda dönüşümleri yönlendirme fırsatına sahibiz. DMG’nin temiz enerjiye dayalı sermaye dağıtımına yönelik devam eden taahhüdü, endüstride önemli bir gelişme” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%