Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Argo Blockchain 2021’in İlk Yarısında Gelirlerini %180 Artırdı

Madencilik şirket yılın ilk yarısı 31 milyon pound gelir elde etti.
Argo Blockchain 2021’in İlk Yarısında Gelirlerini %180 Artırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasının yükselişe geçmesi ile beraber madencilik şirketleri de karlarını artırdığını açıklıyor. Sektörün önde gelen firmalarından Argo Blockchain, 2021’in ilk yarısına dair finansal verilerini paylaştı.

Firma gelirlerde ve vergiden arındırılmış kar oranlarında büyük yükseliş elde etti. Verilere göre yılın ilk yarısı, 2020’nin aynı dönemine göre gelirlerde %180 oranında artış yaşandı. Madencilik şirketinin karı ise 31.1 milyon sterline ulaştı.

Madencilik Kapasitesi Yatırımlarla Artıyor

Madencilik Kapasitesi Yatırımlarla Artıyor

Argo Blockchain yılın ilk yarısında toplam 883 adet BTC çıkardığını belirtti. Argo Blockchain’in İcra Kurulu Başkanı Peter Wall, en son finansal sonuçlar hakkında, akıllı büyüme stratejisinin, hissedarlara değer sağladığını söyledi.

Argo Blockchain, Mayıs ayında Bitcoin madencilik kapasitesini artırmak için Kanada’da iki veri merkezi satın aldığını duyurmuştu.

2021’in ilk yarısında kripto madenciliği kapasitesinde bir sıçrama yaşandı. Şirketin madencilik kapasitesi Aralık 2020’de 685 petahash iken Haziran 2021’de 1.075 petahash’a yükseldi.

Geçtiğimiz aylarda Çin hükümetinin madencilik şirketlerine yönelik kısıtlamaları, şirketlerin başka bölgelere taşınma planları yapmasına neden oldu. Bu durum BTC fiyatında geri çekilmeler yaşanmasında rol oynadı.

Son günlerde madencilik faaliyetlerinin yeniden artmasına paralel olarak kripto para piyasasında yukarı yönlü hareketler dikkat çekiyor. En değerli kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 43.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%