Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Apple, TikTok’u Satın Alma İddialarını Yaptığı Açıklama ile Yalanladı

Microsoft’tan sonra Apple’ın da TikTok’u satın alma planı olduğu iddia edilmişti. Teknoloji devi bu iddiaları reddetti.
Apple, TikTok’u Satın Alma İddialarını Yaptığı Açıklama ile Yalanladı

Son yılların en çok tartışma yaratan sosyal medya uygulamalarının başında TikTok geliyor. Çin merkezli Bytedance’ın sahibi olduğu uygulama kısa sürede milyonlarca kişinin beğenisini kazandı. Öyle ki raporlar kısa sürede en hızlı yükseliş sergileyen sosyal medya uygulamalarında ilk sırada TikTok’un olduğunu gösteriyor. Platform bir yandan da ABD’nin casusluk iddialarına maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Başkan Trump, TikTok’a erişim engeli getirebileceklerini açıklamıştı.

Bu gelişme sonrası TikTok’un ABD ve birkaç ülkedeki operasyonlarının satılması gündeme geldi. Bilindiği üzere bir süredir Microsoft’un TikTok’u satın almak üzere görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Hatta Çin yönetimi Microsoft ile TikTok’un olası bir anlaşmasına karşı çıkacağı da iddialar arasında yer alıyor. Son olarak Apple’ın da sosyal paylaşım uygulamasını satın alma planı olduğu iddia edildi. Ancak teknoloji devi böyle bir planlarının olmadığını açıkladı.

Apple İddiaları Reddetti

Apple İddiaları Reddetti

ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimin artması ile beraber TikTok’un satış süreci hız kazanmaya başladı. Halihazırda Microsoft’un görüşmeler yaptığı TikTok’u, Apple’ın da satın almak istediği iddia edildi. Hatta şirketin daha önce bu platform üzerinden reklamlar yayınladığı biliniyor. Başkan Trump, TikTok’un satış süreci için 45 gün süre verdi ve bu süre 15 Eylül tarihinde dolacak. TikTok’un bu süre içerisinde el değiştirmemesi halinde ABD’de yasaklanması gündeme gelebilir.

Cupertino merkezli şirket iddialar sonrası kısa süre içerisinde açıklama yaptı ve TikTok’u satın almak gibi bir planlarının olmadığını duyurdu. Microsoft ve Apple’ın bugüne kadar sosyal medya arenasında kendisini kabul ettirdiğini söylemek mümkün değil. Dolayısıyla bu şirketlerin halihazırda en büyük mecralardan biri olan TikTok’u satın alması önemli bir adım olacaktır.

Microsoft cephesinden gelen açıklamalar ise TikTok’un satın almasına dair yapılan görüşmelerin başlangıç aşamasında olduğu yönünde. Sosyal medya şirketi ABD’li kullanıcıların verilerin ülkede kalacağını belirterek, “Bu tür verilerin şu anda ABD dışında depolandığı veya yedeklendiği ölçüde Microsoft, bu verilerin aktarıldıktan sonra ülke dışındaki sunuculardan silinmesini sağlar.” açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili yeni somut gelişmelerin yaşanması bekleniyor.TikTok’un satılmasına dair işlemler ABD, Yeni Zelanda, Kanada ve Avustralya ülkelerini kapsıyor. Türkiye ile beraber dünyanın diğer ülkelerinde TikTok hizmeti yine Çinli Bytedance tarafından sağlanacak. Uzmanlar sosyal medya uygulamasının piyasa değerinin 30 milyar dolardan fazla oluğunu belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum