Yatırım yapmaya başla!

Apple Music’e Sosyal Medyada Hikaye Paylaşma Özelliği Geliyor

Müzik servisi Apple Music’e Instagram ve Facebook’ta hikaye paylaşma özelliği yolda.
Apple Music’e Sosyal Medyada Hikaye Paylaşma Özelliği Geliyor

Müzik uygulamaları günümüzde kullanıcılardan daha fazla ilgi görmeye başladı. Bu alanda akla ilk gelen uygulamalar ise Spotify ve Apple Music olmakta. Son dönemde YouTube Music uygulamasının da rekabete ortak olduğunu söyleyebiliriz. Müzik servisleri kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Son dönemde sosyal medya uygulamalarının birbirleri arasında paylaşım yapmasına olanak sağlayan özellikler büyük ilgi görüyor. Bu çerçevede Apple Music için de kullanıcıların beğenisini toplayacak bir özellik geliyor. Şirket müzik uygulamasında kullanıcıların hikaye oluşturmalarını ve bunların farklı platformlarda paylaşılmasına imkan sağlayacak. Söz konusu özellik iOS 13.4.5 beta kodlarında ortaya çıktı.

Apple Music’de Hikaye Paylaşımı Dönemi

Apple Music’de Hikaye Paylaşımı Dönemi

Bir uygulama geliştirici iOS 13.4.5 betası üzerinde yaptığı araştırmalarda Apple Music’e gelecek yeni bir özelliği ortaya çıkardı. Özellik sayesinde Apple Music’te kullanıcılar beğendikleri şarkı, sanatçı ya da albümleri Instagram ve Facebook’ta hikaye olarak paylaşabilecek. Geliştirici Twitter hesabından özelliğin nasıl çalıştığına dair bir video da yayınladı.

Videoda Taylor Swift’in Apple Music’teki bir şarkısının hikaye olarak nasıl paylaşılacağı gösteriliyor. Paylaş menüsü ile beraber kullanıcılar Facebook ya da Instagram özelinde seçim yapabiliyor. Paylaşılan hikayede albüm, sanatçı ve şarkıya dair bilgiler net bir şekilde görülüyor. Kullanıcılar bu işlemleri çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Sosyal medyada hikaye paylaşma özelliği şu an için beta sürecinde ve Apple ekibi tarafından test ediliyor. Özelliğin ne zaman kararlı sürümde kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak yakın zamanda yayınlanacak iOS güncellemesi içerisinde Apple Music için kullanıcı dostu bu özelliğin sunulduğunu görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum