Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Anel Elektrik Sermaye Artırımından Gelen Fonu Devam Eden Projelerde Kullanacak

Sermaye artırımından sağlayacağı 65 milyon liralık geliri devam eden projelerin finansmanında kullanacak olan Anel Elektrik hisseleri %2’ye yakın yükseldi.
Anel Elektrik Sermaye Artırımından Gelen Fonu Devam Eden Projelerde Kullanacak

Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. sermaye artırımından elde edilecek 65 milyon TL tutarında olan fonu, şirketin devam eden projelerinin finansmanında kullanmaya karar verdi. Bugün (11.06.2021) tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında söz konusu gelirin nasıl kullanılacağına dair nihai kararın oy birliğiyle alındığı belirtildi.

Anel Elektrik’in kayıtlı sermaye tavanı 400 milyon TL seviyesinde. Bunun 200 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin rüçhan hakları kullandırılarak 39 milyon TL, şirket ortaklarından Rıdvan Çelikel tarafından aktarılan 26 milyon TL ile birlikte 265 milyon TL’ye çıkarıldığı açıklandı.

Şirket bugün borsada sakin pozitiflik sergilerken, haftayı %4’e yakın düşüşle kapatmaya hazırlanıyor.
Anel Elektrik Hiseleri %1,62 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Önceki kapanış seviyesi 3,08 lira olan ANELE kodlu hisseler, Cuma gününe de aynı seviyeden başladı. Saat 12.30’da 3,38 lira ile günün en yükseğini gördü. Ardından kazancının bir kısmını vererek, pozitif bölgede kalmayı sürdürdü.

Hisseler saat 16.43’te %1,62 artışla, 3,13 liradan işlem görüyor. Günlük kazancı %2’ye yaklaşan hisseler, haftalık bazda %3,97 oranında değer kaybetti. Aylık 3,06 ila 3,99 TL arasında gidip gelen hisseler, %20’den fazla değer kaybetti.

Yıllık fiyat aralığı ise 2,15 – 7,73 oldu. Anel Elektrik hisselerine yatırım yapanlar son bir yıl içinde kazancını %42 artırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum