Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Andreessen Horowitz 2.2 Milyar Dolar ile Bugüne Kadar ki En Büyük Kripto Fonunu Başlattı

Silikon Vadisi merkezli risk sermayesi şirketi, 2,2 milyar dolarlık kripto para odaklı yeni bir fon duyurdu.
Andreessen Horowitz 2.2 Milyar Dolar ile Bugüne Kadar ki En Büyük Kripto Fonunu Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Girişim sermayesi şirketi, Andreessen Horowitz değişken bir ekosisteme yatırım yapmak için milyarlarca dolarlık bir fon başlatıyor. Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından kurulan Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi, 2.2 milyar dolarlık yeni kripto para odaklı fonunu duyurdu. Sermayenin blok zinciri ve dijital varlık girişimlerine dağıtılması planlanıyor.

Portföyün büyüklüğü, Andreessen Horowitz’in bu yılın başlarında gelişmekte olduğu söylenen 1 milyar dolarlık fondan çok daha fazla miktarda. İlk olarak Ağustos 2020’de Andreessen Horowtiz tarafından başlatılan bir yatırım girişimi olan Crypto Fund II’nin de geliştirme süreci devam ediyor.

Andreessen Horowitz kripto fonu

Andreessen Horowitz, Solana Labs’ı 314 milyon dolar netleştiren yakın tarihli bir token satışı da dahil olmak üzere birkaç yüksek profilli artışa öncülük eden blok zinciri endüstrisinde üretken bir yatırımcı olarak biliniyor.

Girişim şirketi ayrıca NFT pazaryeri OpenSea için yapılan 23 milyon dolarlık , 40 milyon dolarlık Talos zammı ve Aleo’daki 28 milyon dolarlık yatırım turunun arkasında yer almıştı.

Andreessen Horowitz ayrıca, firmaya danışman ortak olarak katılacak olan eski Menkul Kıymetler ve Borsa Direktörü Bill Hinman da dahil olmak üzere fon için bir dizi yeni işe alım duyurusu gerçekleştirdi. Twitter, Google ve Facebook’ta iletişimi yöneten Rachael Horwitzi ise şirkete işletme ortağı olarak katılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu