Paylaşım

Çiftlik Bank Operasyonunun Ardından Yeni Rota Anadolu Farm Oldu!


 

Binlerce kişiyi dolandırdığı iddiasıyla Anadolu Farm yapılanmasına ait 3 yönetici gözaltına alındı.

Son günlerde Çiftlik Bank’ta yaşanan olayların sıcaklığı gündemde yerini korurken, benzer bir yapılanmaya daha polis tarafından operasyon düzenlendi. Binlerce kişiyi mağdur ettiği ve üyelerinden para topladığı öne sürülen firmanın yöneticileri polis tarafından gözaltına alındı.

Kayseri merkezli bir yapılanma olduğu belirtilen Anadolu Farm’ın binlerce kişiden para topladığı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde ise Anadolu Farm şirketinin kurucusunun kaçtığı iddia edilmişti ancak basın toplantısı düzenleyen İsa Karademir, bir yere kaçmadığını banka hesaplarına ise bloke konduğunu belirtmişti.

‘200 Milyon TL Para Toplandı’

Kayseri Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri Anadolu Farm şirketinin yöneticilerine yönelik operasyon düzenledi. İddiaya göre şirketin Çiftlik Bank benzeri bir yapılanmaya sahip olduğu ve piyasadan 200 milyon TL civarında bir para topladığı belirtiliyor.

Yapılan operasyon sonrası gözaltına alınan kişilerin şahsi banka hesaplarına ve mal varlıklarına da el konulmuş durumda. 200 milyon TL vurgun yapıldığı iddia edilen Anadolu Farm’ın yaklaşık 44 bin üyesinin bulunduğu belirtiliyor.

Üyelere Ödeme Yapılamıyor

Kayseri merkezli şirketin yaklaşık 8 ay önce faaliyete başladığı belirtiliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan inceleme sonrasında Anadolu Farm’ın tüm banka hesaplarına bloke konmuş durumda.

Dolayısıyla 44 bin civarı üyesi bulunan şirket herhangi bir ödeme yapamıyor. Şirket yöneticilerinin adliyeye sevkedilmesinin ardından buraya para yatıran kişilerin mağduriyetinin nasıl sonuçlanacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın