Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alkim Alkali %3 Düşüşle En Çok Azalan Sektör Hisseleri Arasında

Alkim Alkali hisselerinin günlük kaybı %3’ü geçerken, yatırımcısına en çok kaybettiren üçüncü sektör hissesi oldu.
Alkim Alkali %3 Düşüşle En Çok Azalan Sektör Hisseleri Arasında
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’un %2,06 düşüşle 1781 puandan işlem gördüğü saat 15.00 sularında, kimya, petrol ve plastik hisselerinin yer aldığı sektör endeksi ılımlı azalanlar arasında yer alıyor.

Bileşenlerinden en büyük düşüş %4,84’le Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) hisselerinde meydana geldi. Aygaz A.Ş. (AYGAZ) %4,60 ekside fiyatlanırken, Alkim Alkali Kimya A.Ş. (ALKIM) üçüncü en çok azalan hisse konumunda.

Şirket hisseleri saat 15.17 itibarıyla %3,17 ekside işlem görüyor.
Alkim Alkali Hisseleri %3,17 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

18,30 liradan satışa sunulan hisseler son kapanışını 18,9 liradan yaptı. Cuma günü 18,78 seviyesinden açıldıktan sonra düşüş isteğini devam ettirdi. 18,23 liraya kadar geriledi.

Günün en düşüğünü saat 15.00’te, en yükseği olan 18,78’i ise açılışta kaydetti. Günlük bazda yatırımcısına kaybettiren hisselerden olsa da haftayı %1,44 artıda bitirmeye yöneldi. Hisselerin son bir hafta içinde hareket ettiği tavan ve taban fiyatlar 19,35 – 17,72 oldu.

Aylık dönemde 16,15 – 19,35 arasında hareket ederek, %7’ye yakın yükseldi. Yıllık getirisi ise %38’e dayandı. Alkim hisselerinin yıllık dönemde gördüğü en düşük fiyat 12,91, en yüksek 20,95 oldu.

Ziraat Yatırım, dün öğleden sonra yapılan duyurunun hisseler üzerinde olumlu veya olumsuz etki yaratmayacağını öngördü. Şirket açıklamasında; “Bugün 25 Kasım 2021 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında Eskişehir’deki Krom madenimizin ve buradaki konsantre teçhizatının Konya Krom Mağnezit şirketine anlaşma yapılması ve satışı için genel müdürlüğümüze yetki verilmiştir.” bilgisine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu