Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alibaba Ticari Marka Sahipleri için NFT Pazarını Başlattı

Alibaba, ticari marka sahiplerinin NFT'lerini satmalarına izin veren yeni bir pazaryeri başlattı.
Alibaba Ticari Marka Sahipleri için NFT Pazarını Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’in çok uluslu e-ticaret sitesi Alibaba ticari marka sahiplerinin fikri mülkiyetlerine tokenize edilmiş lisanslar satmalarına izin veren NFT pazarını başlattığını duyurdu. “Blockchain Dijital Telif Hakkı ve Varlık Ticareti” olarak adlandırılan yeni NFT pazarına Alibaba’nın Açık Artırma platformu üzerinden erişilebilecek.

Platformdaki NFT’ler, Sichuan Blockchain Derneği Telif Hakkı Komitesi tarafından merkezi olarak işletilen dağıtılmış bir defter teknolojisi platformu olan “Yeni Telif Hakkı Blok Zinciri”nde sunulacak.

Alibaba’nın NFT İlgisi Artıyor

Alibaba'nın NFT İlgisi Artıyor

Oluşturulan pazar yerinin yazarları, müzisyenleri, sanatçıları ve oyun geliştiricileri hedef alması bekleniyor. Önümüzdeki ay içerisinde bazı NFT’lerin satışa çıkması planlanıyor. Alıcılar, koleksiyonlarını WeChat’e entegre olan kripto portföy uygulaması Bit Universe aracılığıyla görüntüleyebiliyor.

Sergilenen pek çok NFT’de alıcılara hangi hakların verildiğini belirtmiyor. Bir NFT’nin ise lisanssız Star Wars hayran sanatını tasvir ettiği görülüyor. Bu, Alibaba’nın bugüne kadarki en büyük NFT duyurusu olarak görülüyor. Ancak firmanın yan kuruluşlarının pek çoğu, halihazırda NFT’leri benimsiyor.

Alibaba e-ticaret platformu Taobao geçtiğimiz Temmuz ayında ilk kez NFT’lerini sergilemiti. Etkinlik, Çinli sanatçı Huang Heshan tarafından yaratılan NFT tabanlı gayrimenkul satışına ev sahipliği yapmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu