Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Alibaba Ölçek ve Erişim Açısından En Büyük Bekarlar Günü’ne Hazırlanıyor!

Alibaba'nın yaklaşan Bekarlar Günü etkinliğinin erişim ve ölçek açısından en büyüğü olacağı söylendi. Detaylara aşağıda;
Alibaba Ölçek ve Erişim Açısından En Büyük Bekarlar Günü’ne Hazırlanıyor!

Alibaba, Sevgililer Günü’ne alternatif olarak çıkartılan ve 11 Kasım’da kutlanan Bekarlar Günü’ne (Singles Day) her zamankinden daha iddialı hazırlandığı yönünde açıklamalarda bulundu. Çinli e-ticaret devi Alibaba, yaklaşan mega-alışveriş etkinliğinin, ölçek ve erişim bakımından şimdiye kadarki en büyük etkinlik olacağını çünkü Bekarlar Günü satışını genişletmek istediğini duyurdu.

ABD’nin Kara Cuma (Black Friday) isimli etkinliğiyle karşılaştırılan Bekarlar Günü’nün Jack Ma’nın ayrılığı sonrası şirketin başına geçen Daniel Zhang tarafından 2009 yılında oluşturulduğu ve bu yıl 10. kez kutlanacağı da verilen bilgiler arasındaydı.

Bu noktada Alibaba’nın geçen yılki Bekarlar Günü etkinliğinin 24 saat içerisinde 25.3 milyar dolara ulaştığı kaydedildi.

Alibaba Rekor Satış Açıklaması Kaldı ki bu rakamın 2 milyar dolarlık kısmına, etkinliğin ilk 3 dakikası içinde ulaşılmıştı. Diğer taraftan Alibaba’nın 25.3 milyar dolarlık Bekarlar Günü alışverişine kıyasla ABD’nin Kara Cuma’sı Adobe verilerine göre 5 milyar dolarda kalmıştı. Kısacası Alibaba’nın alışveriş etkinliği ABD’ninkinden misli misli daha fazla getiri sağlamıştı.

Şirketin yeni yöneticisi Zhang de şirketin yeni stratejisinin bu yılki etkinliğin ölçek ve erişim açısından en büyüğü olmasına yardım edeceğini dile getirdi.

Alibaba Daniel Zhang Bekarlar günü AçıklamasıFestival bugün Pekin’de başlarken şirketin yeni stratejisinin, çekirdek e-ticaret sitelerini Tmall ve Taobao gibi fiziksel mağazalarla birleştirmek anlamına geldiği söylendi. Zaten Zhang da geçen yıl boyunca bu yeni strateji hakkında konuşmuş, Alibaba’nın farklı sektörlere yayılarak plan üzerinde ilerlediği görülmüştü.

Öte yandan Zhang Bekarlar Günü ile ilgili konuşmasında ayrıca bugüne kadar elde edilen etkileyici sonuçlardan heyecan duyduklarını belirtti.

Bekarlar Günü Bu Yıl Rekor Satış BekleniyorTüm bunların yanında; Alibaba’nın geçtiğimiz aylarda 2 milyar dolarlık yatırım yaptığı Lazada Group’un ilk kez bu yıl Bekarlar Günü etkinliğinin bir parçası olarak satış yapacağı bilgisi de paylaşıldı. Alibaba’nın şimdiye dek 4 milyar dolar yatırım yaptığı Lazada Group’un Endonezya, Malezya, Filipinler, Taylan, Vietnam ve Singapur’daki müşterileri çekmesini umduğu bildirildi.

Bu arada Alibaba’nın yemek dağıtım platformu Ele.me’nin Pekin ve Şangay’ın tamamı dahil olmak üzere 11 Çin şehrindeki seçilmiş Starbucks mağazalarına teslimat hizmeti sunacağı aktarıldı. Kısacası, Alibaba’nın bu yılki Bekarlar Günü etkinliğine çok ülkeli ve çok platformlu yaklaşımının 2017’deki rekor satışın aşılmasını sağlayacağı vurgulandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum